Į apačią

Versija spausdinimui | Prenumeruoti | Pridėti prie mėgstamiausių  
Autorius: Antraštė: LAZURITAS (svarstyklės)
Administratorius
Super Administratorius
*********
Žinutės: 74
Priregistravo: 2010-2-16
Narys neprisijungęs


[*] 2010-8-23 14:30
LAZURITAS (svarstyklės)


Lazuritas yra sudėtingas mineralas, kurį sudaro keletas sudedamųjų dalių, svarbiausia iš jų - lazuritas (25-40%). jį sudaro natris, aliuminis, silicis, deguonis, siera ir chloras. Be to, dažniausiai lazurito sudėtyje būna pirito (jis atrodo tarsi aukso dėmelės), kalcito (balsvos dėmelės) ir žvilgančių žėručio intarpų. Dėl savo sudėtingos struktūros lazuritas laikomas uoliena. Pavadinimas yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio "lapis", reiškiančio akmenį ir "lazuli", į lotynų kalbą atėjusio iš senovės persų kalbos "lazward" - "mėlynasis". Ryškiai mėlyną šio akmens spalvą lemiai jo sudėtyje esanti siera. Pirmą kartą lazuritas buvo iškastas Afganistane prieš keletą tūkstančių metų, ir nors šiuo metu yra ir kitų šaltinių, tačiau Afganistano kalnuose randami geriausi pavyzdžiai.

Šis akmuo vertinamas nuo seniausių laikų. Senovės egiptiečiai garsėjo savo papuošalais, kuriems naudojo lazuritą; jie gamino šventas faraonų regalijas, žiedus, skarabėjaus drožinius, dėžutes, mozaikas ir kitus ornamentus. Ypač stulbinanti spalva tampa akmenį nušlifavus, be to, jis yra gana kietas, todėl galima drožinėti. Egiptiečių gaminiai iš lazurito atskleidžia senovės juvelyrikos meistrų gebėjimus išryškinti akmens spalvą. Lazurito miltelius kartu su juodais dažais egiptiečių diduomenė naudojo akių šešėliams.

Viduramžiais žinomas dažų pigmentas ultramarinas, naudotas stiklo gamybai ir tapybai, iš tiesų buvo gaminamas iš smulkinto lazurito. Tai tęsėsi iki tol, kol Renesanso epochoje buvo išrasti dirbtiniai pigmentai.

FORMA IR SANDARA - izometrinė struktūra, dažniausiai keleto mineralų derinys.

SPALVA - ryški mėlyna su auksaspalvio pirito ir balsvais kalcito intarpais.

ŠALTINIAI - Afganistanas, Indija, Mianmaras, Pakistanas, Rusija, JAV.

KIETUMAS - 5,5.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - lazuritas yra karališkas akmuo, aktyvinantis aukštesnes trečiosios akies ir viršugalvio čakras, suteikiantis sielos pajautimą ir dvasinį gyvenimo tikslą. Auksaspalviai pirito intarpai sieja jį su saulės energija, taigi jis taip pat subalansuoja saulės rezginio čakrą (asmeninė valia) su viršugalvio čakra (dieviškoji valia). Skatina drąsą ir leidžia pasaulyje įsižiebti jūsų žvaigždei. Ramina migreną ir galvos skausmus.

GYDOMASIS POVEIKIS - dėkite gerklės, trečiosios akies ar viršugalvio čakrų vietose - kur, kaip jaučiate, labiausiai reikia - kad būtų paskatintos sąsajos su dvasiniais tikslais.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite prie krūtinės arba gerklės, norėdami sustiprinti pasitikėjimą savimi.
Rodyti nario anketą Aplankyti nario asmeninį puslapį Rodyti visas šio nario žinutes

  Į viršų

Sprendimas 7-th dimension
Sukūrė The XMB Group © 2001-2008