AKVAMARINAS

Akvamarinas - tai blyškios melsvai žalios spalvos mineralo, vadinamo berilu, variantas. Šiai grupei priklauso ir smaragdai. Tai kietas brangakmenis, kurio spalvą lemia kristalų struktūroje esančios geležies pėdsakų kiekis. Jis sudaro ilgus šešiakampius kristalus, dažnai įstrigusius pegmatite. Paraleliniai dryžiai atrodo tarsi vertikaliai bėgančios linijos. Jo pavadinimas rodo sąsajas su vandens pasauliu: "aqua" - tai lotyniškas žodis, reiškiantis vandenį, o "marine" reiškia "iš jūros". Tikras akvamarinas pasižymi gražiai spindinčia blyškia turkio spalva. Šis akmuo labai populiarus šlifuotas ir įstatytas papuošaluose. Daugiausiai pardavinėjami akmenys yra pagaminti iš prastesnės kokybės berilo, kuris apdorojamas karščiu, kad įgautų blyškiai melsvą spalvą. Šiandien aukščiausios kokybės akvamarino šaltinis yra Brazilija, taip pat Pakistanas, kur randama nuostabių šio akmens pavyzdžių. Mineralų ar kristalų kolekcionieriui prieinami šiek tiek žalsvesnio atspalvio nepjaustyto akvamarino pavyzdžiai, kurie yra palyginti nebrangūs.

Kalbant apie gydymą, akvamarinas yra svarbi vandens elementą - mūsų jausmų ir emocijų simbolį - valanti ir nuskaidrinanti priemonė. 70% mūsų kūno sudaro vanduo, todėl labai svarbu išlaikyti šio elemento pusiausvyrą. Mes kvėpuojame oru, fiziniu požiūriu mus sudaro mineralai (žemės elementas), mes išskiriame energijos pliūpsnius (ugnis) kiekvienu mūsų kūnuose esančiu nervu. Vis dėlto vandens elementas yra svarbiausias, galbūt todėl, kad mūsų ištakos - jūrose gyvenusios būtybės. Akvamarinas padeda išvalyti vandens elementą - jis pašalina emocinius teršalus ir suteikia vidinės ramybės.

FORMA IR SANDARA - šešiakampė sistema; sudaro didelius kristalus su smailia viršūne; būdingos vertikalios juostelės; linkęs skilti išilgai vertikalios plokštumos; dažnai randamas įstrigęs vulkaninės kilmės uolienose.

SPALVA - blyškus turkio melsvumo atspalvis, kai kurie pavyzdžiai žalsvesni; šlifuoti akmenys dažniausiai būna prastesnės kokybės karščiu apdorotas berilas.

ŠALTINIAI - Brazilija, Pakistanas.

KIETUMAS - 7,5-8.

FIZINĖ/EMOCINĖ NAUDA - nuostabus kristalas, veikiantis antkrūčio čakrą, stiprinantis imunitetą ir palaikantis ryšį tarp širdies ir gerklės čakrų. Skatina verbalinį kūrybiškumą ir harmoningą bendravimą. Ramina infekciją ir sumažina uždegimą.

GYDOMASIS POVEIKIS - padėkite neapdirbtą akmenį ant krūtinkaulio ar gerklės čakrų, kad jas stiprintų ir skatintų bendravimą. Laikykite prie bet kurios skaudančios ar uždegiminės vietos.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite norėdami paskatinti bendravimą ir išsakyti pasauliui savo aukščiausią tiesą.