AMAZONITAS

Amazonitas - tai kalio aliuminio silikatas, didelės mineralų grupės, vadinamos lauko špatais, narys. Jie sudaro didelę žemės plutos dalį ir randami visame pasaulyje. Amazonitas taip vadinamas dėl savo savitos melsvai žalios spalvos , kuri primena Amazonės upės ir ją supančių miškų sodrius žalius atspalvius. Tačiau šių mineralų klodų Amazonės regione tikrai nėra, o geriausi pavyzdžiai randami Kolorade, kur jis dažnai pasitaiko santalkose kartu su dūminiu kvarcu, ir Ilmenio kalnuose, Rusijoje, kur jis randamas kartu su granito sluoksniais. Šiuolaikiniai tyrinėjimai nustatė jog amazonitui melsvai žalią spalvą suteikia švino ir vandens reakcijos, vykstančios špato viduje. Amazonitas susidaro gana dideliais gabalais, išmargintais šviesesnėmis žalios spalvos dėmėmis, o nušlifuotam būdingas šilkinis žvilgesys.

Amazonitas jau seniai naudojamas papuošalų gamybai. Senovės Egipte jis naudotas ne tik žiedų ir antkaklių gamybai, bet iš jo buvo drožinėjamos didesnės lentelės, jose graviruojami šventi užrašai. Šiandien faraono Tutanchamono reliktai yra saugomi Egipto muziejuje Kaire. Muziejuje rasite garsios auksinės jauno valdovo kaukės, kurią puošia amazonito, lazurito ir karneolio inkrustacijos, aprašą. Amazonitas buvo populiarus ir senovės Indijos juvelyrikoje, ypač aukso apsoduose. Dėl vidutinio kietumo amazonitą galima kalinėti ir net šiomis dienomis jis yra pjaustomas ir šlifuojamas suteikiant jam kabošono formą, kuri išryškina spalvą. Kabošonai naudojami žiedų pakabukų ar auskarų gamybai.

FORMA IR SANDARA - triklinė sistema; susidaro dideli gabalai ar luitai; žalias lauko špato variantas.

SPALVA - melsvai žalia, išmarginta šviesesnėmis žaliomis dėmelėmis.

ŠALTINIAI - Madagaskaras, Rusija, JAV.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - stiprina meile ir atsidavimu paremtus santykius, sujungia širdies ir gerklės čakras. Valo kamščius iš krūtinės ir gerklės sričių, lengvina kosulį ir gerklės skausmą. Padeda subalansuoti skydliaukės energiją. Padeda atsigauti po emocinių traumų ar konfliktų.

GYDOMASIS POVEIKIS - Jei norite sušvelninti ir subalansuoti čakrų energijas, dėkite širdies, viršutinės krūtinės dalies arba gerklės zonose, pasikliaukite savo jautrumu norėdami nustatyti, kuriai zonai pagalbos reikia labiausiai, o jei dirbate su draugu ar drauge pasiklauskite, ką sako jo(s) pojūčiai.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - Nešiokite kaip papuošalą arba nešiokitės kartu, kad padėtų įveikti emocinius sunkumus ir su santykiais susijusias problemas.