AMETISTAS

Ametistas - vienas iš žinomiausių ir gražiausių kristalų, kuriems būdinga plati spalvų, formų ir dydžių įvairovė. Tai kvarco forma, kuriai spalvą suteikia skirtingi geležies ir aliuminio kiekiai. Priklausomai nuo to, kur ametistai randami, jų spalva gali skirtis nuo sodriai violetinės iki blyškios alyvinės. Ametistai gali būti randami didelių kristalų arba mažesnių smailiaviršūnių luitų pavidalo. Dar viena tipiška ir didelė ametisto forma pasitaiko vulkaninių uolienų kišenėse, kurios susidarė vėstant uolienoms. šie dariniai turi žalsvus išorinius intarpus, kuriems atvėsus pasirodo daugybė iš centro išaugusių ametistų kristalų. Galima nusipirkti didelių gabalų, kurie yra brangūs. Jie atrodo tarsi kristalinės olos ir gali būti iki 1 metro dydžio.

Žodis ametistas yra kilęs iš senovės graikų kalbos žodžio, reiškiančio "negirtas". Šiuolaikinėje graikų kalboje žodis "amethystos" turi dvi reikšmes: ametistas ir negirtas. Kodėl akmuo taip pavadintas, nėra visiškai aišku, nors tamsi violetinė jo spalva primena vyną. Ametistas labai vertinamas jau nuo seniausių laikų, jis naudotas karališkoms regalijoms, pvz., karūnoms ir skeptrams. Senojo Testamento Išėjimo knygoje ametistas minimas kaip vienas iš akmenų, puošiančių Aarono antkrūtinį.

FORMA IR SANDARA - trikampė kristalo sistema; būdinga šešiakampių prizmių, turinčių viršūnėje šešiakampę piramidę, forma; taip pat mažesnės ar didesnės santalkos, esančios metamorfinėse uolienose.

SPALVA - tamsi violetinė bei violetiniai atspalviai iki šviesiai alyvinių tonų.

ŠALTINIAI - Afrika, Brazilija, Kanada, Meksika, Rusija, JAV.

KIETUMAS - 7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - dažniausiai naudojamas kaip apvalantis akmuo, kuris padeda apsisaugoti nuo negatyvios įtakos bei nepageidaujamos aplinkos poveikio. Ramina nervų sistemą bei protą, mažina galvos skausmus ir migreną. Atveria trečiosios akies ir viršugalvio čakras, skatina dvasinį suvokimą.

GYDOMASIS POVEIKIS - norėdami paskatinti sąmoningą suvokimą, dėkite viršugalvio ar trečiosios akies vietose. norėdami sukurti apsauginį lauką aplink kūną, išdėliokite aštuonių ametisto akmenukų ratą.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - turėkite arba nešiokite ametistą, kad padėtų sumažinti protinę įtampą. Pasidėkite po pagalve, kad pagerintų miego kokybę.