AMETRINAS

Šis neįprastas mineralas yra dviejų rūšių kvarco - purpurinės spalvos amestito ir geltonojo citrino - derinys. Abu kristalai yra kvarco rūšys, kurių spalva priklauso nuo skirtingo geležies kiekio. Kaitinant amestitą jis virsta geltonuoju citrinu, todėl ametrine matomi spalvų variantai rodo, jog natūralaus formavimosi metu ametriną veikė įvairaus dydžio karštis. Būtent dėl to tas pats kristalas turi abi spalvas. Atskirame ametrino gabalėlyje galima pamatyti ir amestito, ir citrino juostas, sūkuriuojančias, besipinančias ir sukuriančias nuostabų spalvų žaismą. Tai ypač išryškėja ametriną nušlifavus.

Amestitas yra siejamas su viršugalvio čakra ir dvasiniu pasauliu, ypač su asmeniniais vadovais, angelais ir gilesnio suvokimo šaltiniu. Geltona citrino spalva jį susieja su saulės rezginiu, asmeninės valios cetru. Ametrino paskirtis - suvienyti žmogų su ''aukštesne savimone" ir sukurti abiejų harmoniją. Praktiškai tai reiškia klausyti ir sekti intuityvius jausmus, skatinančius kūrybiškumą ir naujoves, ir pasitelkti protą jiems įgyvendinti. Ametrinas žmogaus protą derina su dvasine sąmone. Tai parodo ir šis posakis: "Bus išpildyta ne mano, bet tavo valia". Jis leidžia energijai tikėti visa čakrų sistema tam, kad paskatintų kosminę energiją atsiskleisti žemėje.

FORMA IR SANDARA - trikampė kristalo sistema; susiformuoja kvarco kristalai, sudaryti iš amestito ir citrino.

SPALVA - purpurinės ir geltonos aukso spalvos .

ŠALTINIAI - Bolivija, Urugvajus.

KIETUMAS - 7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - padeda palaikyti intuicijos ir praktinio proto pusiausvyrą. Skatina kūrybiškumą, gerina koncentraciją. Padeda išlaikyti dėmesį mokantis arba intensyviai dirbant, gerina sugebėjimą spręsti problemas. Gerina medžiagų apykaitą bei virškinimą - ne tik maisto, bet ir idėjų. Padeda reguliuoti kūno svorį. Manoma, jog stiprina imuninę sistemą, padeda žmonėms, kenčiantiems nuo chroniškų, ilgai užsitęsiančių paviršutinių simptomų.

GYDOMASIS POVEIKIS - dėkite gabalėlius ant viršugalvio ir saulės rezgino čakrų, kad atstatytų šių centrų pusiausvyrą. Ant širdies čakros padėtas kartu su rožinio kvarco gabalėliu skatina gilesnę šio centro ir proto harmoniją.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite ametriną arba turėkite jo gabalėlį, kad skatintų susikoncentruoti įgyvendinant idėjas. Naudokite, kad kasdieniniam gyvenimui suteiktų dvasinio sąmoningumo.