ARBŪZINIS TURMALINAS

Turmalinai yra didelė artimų mineralų grupė, pasižyminti plačia spalvų įvairove. Įvairios rūšys šiek tiek skiriasi savo chemine sudėtimi. Vienas iš įprasčiausių yra vadinamas elbaitu, tai - natrio ličio aliuminio borosilikato hidroksidas. Arbūzinis turmalinas priklauso būtent šiai grupei. Mineralas taip vadinamas dėl nuostabaus spalvų derinio: išorinį sluoksnį sudaro žalia juosta, o vidurys yra rožinis. Dėl to šis turmalinas labai primena arbūzą. Kaip ir visiems turmalinams, šiam mineralui būdingas pleochroizmas. Tai reiškia, jog žiūrint iš įvairių pusių jo spalva atrodo nevienodo ryškumo. Taip pat jis yra pjezoelektrinis, tai reiškia, jog kristalą veikiant slėgui, mineralo galai įgauna skirtingą elektros krūvį.

Dėl ryškiai žalios ir rožinės spalvų derinio arbūzinis turmalinas labai efektyviai balansuoja ir gydo tas problemas, kurios susijusios su širdies čakra. Žalia pirmiausia asocijuojasi su šia čakra, tai augimo ir tobulėjimo spalva. Rožinė - tai besąlygiškos meilės spalva, kurias aukšti energijos dažniai tai pat skiriami šiai čakrai. Arbūzinis turmalinas skatina ir padeda išnaudoti širdies galimybes, pasiekti pilnatvę, skatina džiaugsmingai priimti tai, ką siūlo gyvenimas, ypač tai pasakytina, apie santykius su kitais žmonėmis. Jis stiprina jutimus, sukelia naujų jausmų, padedančių interpretuoti pasaulį. Arbūzinio turmalino sudėtyje esantis litis naudingas protui, jis skatina atsipalaiduoti ir išsivaduoti iš streso.

FORMA IR SANDARA - trikampė kristalo sistema; susiformuoja ilgi prizmės formos kristalai, kuriems būdingos juostos išilgai vertikalios ašies; dažnai randamas įstrigęs granite.

SPALVA - rožinis centras apsuptas žalių juostų; turmalino pasitaiko įvairiausių spalvų: juodos, rudos, žalios, rožinės, geltonos, raudonos ir violetinės.

ŠALTINIAI - Brazilija.

KIETUMAS - 7 -7,5.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - ramina visas su širdimi susijusias problemas: ir susijusias fiziniu organu ir su čakros centru. Mažina emocinį stresą, baimę ar pyktį atpalaiduoja. Atveria širdį meilei: tai apima ir santykius, ir platesnį besąlygiškas meilės lygmenį, kuris gali būti nukreiptas į gamtą ar net į visą Žemę. Skatina vertinti gamtos grožį.

GYDOMASIS POVEIKIS - dėkite ant širdies čakros, kad padėtų subalansuoti jos energiją bei skatintų atsiverti.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite prie širdies čakros, kad ramintų ir balansuotų emocijas bei padėtų į gyvenimą pritraukti meilę.