AUKSASPALVIS TOPAZAS

Auksaspalvis topazas - tai nuostabus brangakmenis, pasižymintis gelsvu švytėjimu. Cheminiu požiūriu tai - aliuminio sislikato fluorido hidroksidas. Šis akmuo yra kitas, todėl jį pjaustant arba šlifuojant laipteliais paryškinamas švytėjimas. Tačiau jis, panašiai kaip ir deimantas, skyla viena kryptimi, todėl juvelyrai su juo turi elgtis ypač atsargiai. Kartais galima gauti didelių sunkių šio topazo pavyzdžių, tačiau dažniausiai renkami mažesni gabalėliai, kuriems paprastai būdingas aštuoniasienis profilis.

Pavadinimo kilmė siejama su sanskrito kalbos žodžiu tapaz, kuris reiškia ugnį. Topazas taip pat yra susijęs su Raudonojoje jūroje esančia Topazio sala, kuri, manoma, buvo šių brangakmenių šaltinis, nors iš tiesų čia dažniausiai kasamas peridotas. Senovės egiptiečiai topazą laikė šventu saulės dievo Ra akmeniu, o romėnai jį siejo su savo saulės dievybe - Jupiteriu. Akmuo užtikrindavo jėgą ir galią tam, kas jį nešiojo.

Topazas nuo senų laikų naudojamas gydymui. Viduramžiais tikėta, kad jis apsaugo nuo magijos poveikio, gerina regėjimą, gydo nemigą, vėsina verdantį vandenį ir suteikia įkvėpimo. Daug karalių ir didikų nešiojo topazą, nes tikėjo, kad prie nuodų jis keičia spalvą.

Gydymo praktikoje topazas naudojamas žmogaus valios stiprinimui bei aukštesnių ketinimų įkvėpimui. Mes mėgstame galvoti, jog tik vieni žinome, kas mums tinka, tačiau kartais mūsų suvokimas yra ribotas. Topazas stiprina mūsų aukštesnę išmintį ir vidinį patarėją.

FORMA IR SANDARA - ortorombinė sistema, būdingas stiklo skaidrumas. Dažnai vienoje plokštumoje matyti įtrūkimo linijos. Drūdėti luitai gali būti gana dideli.

SPALVA - auksaspalvė geltona, oranžinė, raudona, bespalvė, žalia, mėlyna (dažniausiai karščiu apdorotas bespalvis topazas).

ŠALTINIAI - Brazilija, Meksika, Mianmaras, Pakistanas, Rusija, Šri Lanka, JAV.

KIETUMAS - 8.

FIZINĖ/EMOCINĖ NAUDA - padeda žmogui išsiaiškinti su aukštesniais tikslais susijusius ketinimus bei rasti teisingą kelią. Praskaidrina protą bei padeda susikoncentruoti. Valo saulės rezginio čakrą, pašalina negatyvizmą, skatina inkstų valomąją funkciją.

GYDOMASIS POVEIKIS - šis akmuo, uždėtas ant trečiosios akies čakros tarp antakių, nuskaidrina protą ir atveria jį aukštesnei išminčiai. Uždėtas ant saulės rezginio stiprina čakros energiją bei pašalina pilvo srities įtampą.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - naudokite šį brangakmenį kaip gydymo priemonę, kad pasiektumėte gyvenimo tikslą. Nešiokite kaip papuošalą. Laikykite akmenuką, norėdami susitelkti meditacijai.