AUKSO AKMUO

Tai ypatinga apdoroto stiklo rūšis, gaunama naudojant technologiją, kurią XVII amžiuje Venecijoje ištobulino Miočių (Miotti) šeima. Jo kilmę gaubia paslaptys ir legendos. Tautosakose pasakojimuose šis akmuo vadinamas vienuolių auksu ir yra siejamas su viduramžiais ir paslaptingu vienuolių ordinu. Kitas jo pavadinimas - "stellaria" -yra iliuzija į žvaigždę primenantį šviesos atspindį. Italijoje šis akmuo buvo vadinamas "avventurina", o vėliau šiuo vardu buvo pavadintas kitas mineralas - avantiurinas. Kuriam būdingi švytintys žėrinčio intarpai. Kai kuriose knygose aukso akmuo vadinamas aventurininiu stiklu, tačiau tai klaidinantis pavadinimas, todėl šiuolaikinis terminas yra tikslesnis.

Stiklo gamybos metu grynas varis yra lydomas į pagrindinę uolieną tam, kad susidarytų mikroskopinių žėrinčių rutuliukų juosta. Kai kurie aukso akmenys yra geltonos spalvos su oranžiniu atspalviu, kitiems būdinga pagrindinė spalva tamsiai mėlyna arba violetinė. Aukso akmens gamybos paslaptis Miočių ( Miotti ) šeima labai saugojo daugelį šimtmečių, kol XIX amžiuje jas atskleidė kitas italas Pjetras Bigalja ( Pietro Bigaglia ), filigraninio stiklo gamintojas. Aukso akmuo dar gražesnis tampa, kai yra nugludinamas ir nušlifuojamas. Iš jo gaminami karoliai, kiti papuošalai ir net mažytės figūrėlės.

STRUKTŪRA - Kai kurie gydymo kristalais specialistai aukso akmenį laiko netinkamu gydymui, kadangi iš tiesų jis yra stiklas. Nors akmens sudėtyje yra silicio dioksido, tačiau jis neturi vidinės gardelės struktūros, kuri paverstų jį kristaliniu, todėl gali būti visiškai neefetyvus dirbant su energija. Pagrindinė sudedamoji stiklo medžiaga yra grynas siličio dioksidas, kuriam būdinga amorfinė struktūra. Žinoma, jo sudėtyje yra ir mikroskopinių vario rutuliukų, todėl galima išnaudoti vario, kaip laidininko, energiją, kuri gali sąveikauti su kūno energijos lauku.

SAVYBĖS - Patraukliausia aukso akmens savybė yra jo žvilgesys. Galbūt todėl senovinis jo pavadinimas ( stellaria ) daro užuominą apie jo panaudojimą. Tamsiai mėlynas aukso akmuo atrodo būtent taip, kaip tamsiausias nakties dangus, nusagstytas žvaigždžių. Šlifuotam akmeniui būdingas šilkinis paviršius ir ryškus žvilgesys. Meditacija su šiuo akmeniu - tai tarsi kelionė į visatos gilumą, nes mikroskopinės jo dalelės spindi tarsi galaktikos žvaigždynai. Jei aukso akmenį padėsite ant trečiosios akies, tarp antakių, jis skatins vidinę kelionę, padedančią išvysti kitų pasaulių vizijas.