AVANTIURINAS

Žalias avantiurinas yra mikrokristalinio kvarco rūšis, kurio sudėtyje yra žėručio. Šis mineralas suteikia spindėjimo, todėl pasuktas į šviesą akmuo žėri. Dėl kietumo jis visame pasaulyje yra populiarus, nes jį galima drožinėti. Indijoje, kuri yra viena iš pagrindinių žaliojo avantiurino šaltinių, jis naudojamas karoliams, kitiems papuošalams, dėžutėms, sudėtingoms figūrėlėms gaminti. Kadangi avantiurinas susiformuoja dideliais gabalais, jį mėgstama naudoti interjero ir eksterjero mozaikoms, grindų dangoms, ypač derinant su marmuru. Rusijoje po 1880 m. jį kartu su kitais pusbrangiais akmenimis ir brangakmeniais - jaspiu, lazuritu, kvarcu, nefritu ir safyru - naudojo rusų juvelyras Faberžė (Faberge) gamindamas garsiuosius kiaušinius.

Avantiurinas yra nebrangus ir populiarus akmuo, pradedant kaupti kristalų kolekciją. Maži nušlifuoti akmenukai yra lygūs ir švelnūs. Tamsesnių pavyzdžių sudėtyje yra daugiau žėručio dalelių, o šviesesni akmenys yra labiau matiniai. Avantiurino pavadinimas kilo iš italų kalbos "a ventura", reiškiančio "netyčia". Tuo pačiu vardu vadinamas ir XVIII a. Italijoje išrastas žėrintis stiklas.

Gydant kristalais, avantiurinas naudojamas tam, kad pašalintų neigiamas emocines būsenas ir stiprintų širdies čakrą. Jis taip pat ramina stiprius jausmus, pvz., pyktį, susikoncentravusį saulės rezginyje. Avantiurinas skatina išreikšti dėkingumą, viltį ir teigiamą požiūrį į gyvenimą. Jis taip pat gali atsikratyti geopatinės ar elektromagnetinės įtampos.

FORMA IR SANDARA - trikampė sistema, gana didelių formacijų mikrokristalinis kvarcas. Lengvai drožinėjamas, nušlifuotam būdingas šilkinis spindesys.

SPALVA - dažniausiai žalias su spindinčio fuchsito dėmelėmis, taip pat raudonas, mėlynas.

ŠALTINIAI - Brazilija, Indija, Rusija.

KIETUMAS - 7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - stiprina organizmą po ligų - skatina audinių atsinaujinimą ir gijimą. Stiprina širdį ir skatina kraujo apytaką. Skatina optimizmą, naują požiūrį į gyvenimą, taip pat to, kas jau pasiekta, vertinimą. Puikus akmuo norint pašalinti kūno ir proto įtampą.

GYDOMASIS POVEIKIS - gydant gali būti dedamas širdies čakros zonoje arba ant pilvo apačios tam, kad pašalintų negatyvizmą ir skatintų harmoniją. Pasižymi švelnia stiprinančia energija.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokitės su savimi kaip harmonijos akmenį. Medituokite su avantiurinu norėdami peržvelgti tai, kas pasiekta, ir apmąstyti tai, ką norėtumėte pasiekti.