CELESTITAS IR ANGELITAS

Celestitas - tai gražus mėlynos spalvos mineralas, kurį sudaro stroncio sulfatas. Jis taip pat gali būti vadinamas ir celestinu. Celestitas susiformuoja granito arba pegmatito uolienose, kur kristalų luitai susidaro išoriniame uolienų sluoksnyje. Pasitaiko ir gražių, su smailėjančiomis viršūnėmis šio kristalo pavyzdžių. Aukščiausios kokybės dangaus žydrumo celestitas išgaunamas Madagaskare. JAV randami pavyzdžiai yra šviesesnės mėlynos spalvos, didelių smailių pavidalo. Iš celestito gaunami milteliai dega ryškiai raudona liepsna - tai lemia jo sudėtyje esantis stroncis. Nors celestitas yra skaidrus mineralas, jis sunkesnis už kvarcą. Kartais jis randamas su ryškiai geltonos sieros priemaišomis, tuomet akmeniui būdingas kontrastingų - dangaus žydrumo ir gelsvų - atspalvių derinys. Pastarąją rūšį itin mėgsta mineralų kolekcionieriai.

Dar vienas sulfatas, turintis labai panašią dangaus žydrumo spalvą, paprastai yra vadinamas angelitu. Jo nereikėtų painioti su celestitu. Tai kalcio sulfatas, oficialiai vadinamas žydruoju anhidritu. Jis susiformuoja iš gipso išsiskiriant vandeniui, laikui bėgant medžiaga traukiasi ir anhidritas tampa matinis. Žydrajam anhidritui / angelitui nebūdingas toks blizgesys kaip celestitui, tačiau jie abu labai gražūs. Galima gauti šlifuotų šių mineralų akmenukų.

Ir celestitas, ir žydrasis anhidritas / angelitas yra naudojami gydant kristalais. jie skatina sklisti švelnią gydančią energiją, sukuria ryšį su subtilių lygių energija bei angelu sargu.

FORMA IR SANDARA - celestitas ir angelitas yra ortorombinės sistemos. Celestitas gali būti didelių pusskaidrių kristalų su smailia viršūne pavidalo, taip pat luitai.

SPALVA - abu yra šviesios dangaus žydrumo spalvos, išskyrus pavyzdžius iš JAV, kuriems būdingi baltesni tonai. Angelitas yra matinis. Abu akmenys gali būti baltos, pilkos ir violetinės spalvos.

ŠALTINIAI - celestitas: Europa, Madagaskaras, JAV; angelitas: Meksika, Peru.

KIETUMAS - 3-3,5 (abu).

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - abu mineralai naudojami norint atverti gerklės čakrą, stiprinant aukštesnius bendravimo lygmenis (tai susiję ir su perdavimu, ir su suvokimu) su žmogaus dvasiniais vadovais ir angelais sargais. Švelni melsva šių akmenų spalva stiprina ir skatina gyvenimo suvokimą.

GYDOMASIS POVEIKIS - abu tinka naudoti trečiosios akies ir viršugalvio čakrų zonose tam, kad paskatintų dvasinį suvokimą.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - pasidėkite celestito gabalėlį kambaryje, kad pritrauktumėte švelnią gydančią energiją. Nešiokite angelitą, kad jis primintų apie jūsų sargus.