CHALCEDONAS

Tai dar viena mikrokristalinio kvarco rūšis, kuri dėl savo pluoštinės struktūros yra švelniai matinė - tai labiausiai išryškėja akmenį nušlifavus. Skirtingai negu jaspis, kuris yra labiau grūdėtas, chalcedonui būdinga lygi, beveik šilkinė struktūra ir švelnūs švytintys atspalviai. Mėlynajam chalcedonui būdinga išskirtinė spalva, švelnus, tačiau intensyvus šviesiai mėlynas atspalvis, labai primenentis katinėlius pavasariniame miške.

Mėlynos ir kitų spalvų chalcedonas drožinėjimui naudojamas nuo seniausių laikų. Senovės Egipte tai buvo populiariausias akmuo, iš kurio gaminami skarabėjai - vabalai, sietu su dievu Chepriu, laikytu gimimo ir atsinaujinimo dievybe. Jie nešioti kaip apsauginiai amuletai. Senovės graikai taip pat naudojo skarabėjaus įvaizdį - ovalo formos, panašų į kietai virtą kiaušinį, kurio vienas galas apvalus, o kitas plokščias. Maždaug apie 500 m. pr. Kr. gyvenę menininkai, ypač Epimenas, iškalinėdavo plokščiame paviršiuje dailias figūrėles su gerai matomais bruožais: raumenimis, veidais ir net plaukais, nors tų gabalėlių diametras buvo ne didesnis kaip 5 cm. Romėnų laikais iš chalcedono buvo gaminami gražūs žiedai, vėriniai ir kamėjos.

Mėlynasis chalcedonas naudojamas gydant kristalais tam, kad padėtų akims, sumažintų jų skausmą ir pagerintų regėjimą. Jis skatina vidinę ramybę, atstato kūno ir sielos pusiausvyrą. Akmuo naikina bet kokį negatyvizmą, esantį gerklės čakros zonoje, ir atstato gebėjimą aiškiai bendrauti.

FORMA IR SANDARA - trikampės sistemos mikrokristalinis kvarcas, susiformuojantis įvairių formų; stalaktitų, didelių luitų arba panašių į vynuogių kekę.

SPALVA - graži šviesiai mėlyna, taip pat violetinė.

ŠALTINIAI - Brazilija, Čekijos Respublika, Indija, Madagaskaras, Meksika, Turkija.

KIETUMAS - 7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - atveria gerklės čakrą ir paskatina geriausias saviraiškos formas. Palengvina gerklės problemas, tarp jų ir skausmą bei kosulį. Veikia kaip raminantis balzamas, kuris gydo giliausias emocines žaizdas. Naikina baimes ir naktinius košmarus, suteikia ramybės ir giedrumo. Ramina plaučius ir padeda įveikti kvėpavimo problemas, ypač susijusias su stresu.

GYDOMASIS POVEIKIS - norėdami pašalinti bet kokius bendravimo trukdžius, sumažint skausmą ar užkimimą, dėkite gerklės čakros vietoje. Dėkite trečiosios akies čakros vietoje, norėdami atsiverti platesniam suvokimo lygmeniui.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - pasidėkite po pagalve, kad skatintų ramų miegą. Nešiokite prie gerklės arba turėkite, kad palengvintumėte bendravimo problemas.