CHRIZOKOLA

Chrizokola - įdomus mineralas, kuriam būdingi įvairūs atspalviai: nuo žalių, melsvai žalių iki turkio melsvumo. Cheminiu požiūriu - tai vario silikatas. Jis dažnai aptinkamas kloduose su kitais žaliais akmenimis, tokiais kaip malachitas ar žydras azuritas. Kaip ir malachitas, jis gali būti amorfinių pavidalų, kartais botroidinis (tarsi vynuogių kekė) arba stalaktitai. Jo taip pat randama oksidavusiuose sluoksniuose, kurie supa vario rūdą. Chrizokola yra ypač minkštas, todėl nenaudojamas juvelyrikoje, nebent jis būna įstrigęs į kietesnį mikrokristalinį kvarcą, dėl kurio būtų įmanoma akmenį šlifuoti. Tada jis vadinamas kvarco akmeniu.

Kalbant apie gydymą, chrizokola sujungia širdies ir gerklės čakrų energiją. Jis padeda aiškiai atskleisti jausmus ir išsakyti širdies troškimus. Chrizokola - tai galingas gydantis akmuo, kuris skatina skydliaukės funkcijas bei mažina gerklės skausmą. Žalsvai melsva chrizokolos spalva primena mums žemės paveikslą iš kosmoso. Meditacija su šiuo akmeniu padeda sukurti stiprų ryšį su mūsų planeta, kaip dvasine būtybe, kuri kartais yra siejama su Gaja. Šiuo senoviniu graikų vardu yra vadinama Deivė Motina, kuri suteikia savo vaikams visko, ko jiems reikia. Šiuolaikiniame moksle Gajos hipotezė aiškina, jog žemė yra sąveikaujanti ekologinė sistema, o jos neatsiejama dalis esame mes patys. Gražus žalias chrizokolos atspalvis primena, kad mūsų planeta yra gyvas organizmas.

FORMA IR SANDARA - ortorombinė; randamas dideliais amorfiniais pavidalais, dengiantis kitas uolienas, stalaktituose arba botroidiniuose luituose, dažnai drauge su kitais akmenimis, pvz., malachitu.

SPALVA - žalia, melsvai žalia, turkio spalva.

ŠALTINIAI - Rusija, JAV, Zairas.

KIETUMAS - 2,5-3,5.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - chrizokola turi valantį, nuskaidrinantį poveikį, todėl stiprina imuninę sistemą ir padeda kūnui atgauti energiją po ligų, ypač krūtinės infekcijų. Skatina medžiagų apykaitą ir stiprina skydliaukės funkciją. Emociniame lygmenyje chrizokola padeda išsakyti asmeninę tiesą arba gelbsti tiems, kurie kalba viešai.

GYDOMASIS POVEIKIS - gydydami dėkite ant krūtinkaulio arba gerklės, kad išvalytumėte ar atstatytumėte energiją po ligos periodų. Dėkite širdies čakros vietoje, kad palengvintumėte kvėpavimą. Dėkite ant viršugalvio, norėdami paskatinti psichinį suvokimą.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - pasidėkite darbo vietoje, kad skatintų laisvai bendrauti. Medituokite su akmeniu, kad sustiprėtų jūsų kūrybiškumas ir intuicija.