CHRIZOPRAZAS

Chrizoprazas - tai chalcedoninio kvarco variantas, kuriam būdinga mikrokristalinė struktūra. Jo spalvą lemia nikelio priemaišos, todėl gali būti ir blyškesni atspalviai, ir ryškesnės žalios spalvos. Neapdirbtiems gabaliukams būdinga grūdėta išvaizda, panaši į kokoso gabaliukus, o šlifuotam - vaškinis blizgesys. Chrizoprazas yra viena iš rečiausių kvarco formų, todėl gražesni pavyzdžiai yra brangesni. Norint paryškinti spalvą daromi kabošonai papuošalams. Trinktelėjus tam tikra kryptimi chrizoprazas skyla žvyneliais, panašiai kaip titnagas, todėl su juo reikia dirbti atsargiai. Chrizoprazą galima puikiai išdrožinėti, o geriausius pavyzdžius net galima supainioti su nefritu. Ryškioje saulės šviesoje spalva blunka, todėl reikia saugoti.

Šimtus metų vienintelis chrizoprazo šaltinis buvo pietvakarių Lenkijos regionas, tarp Čekijos Respublikos ir Vokietijos, seniau vadintas Žemutine Silezija. Šis regionas pasižymi sudėtinga geologija, jame yra daug įvairių mineralų klodų: aukso, sidabro, serpentino, kvarco, marmuro, granito, gipso ir chrizoprazo. Akmens radiniai, siekiantys geležies amžių, rodo ilgą Silezijos mūrinių ir raižinių istoriją. XVIII a. Prūsijos (dabar Vokietijos dalis) karalius Fridrichas II užėmė Žemutinę Sileziją. Ypač jį domino žaliojo chrizoprazo, kurį jis naudojo savo rūmų Potsdame, netoli Berlyno, menių puošimui, klodai. Šiandien gražių chrizoprazo pavyzdžių randama Australijoje, Brazilijoje ir Madagaskare.

FORMA IR SANDARA - chalcedoninis kvarcas; mikrokristalinė struktūra; trikampė sistema. Neapdirbti akmenys gana dideli, grūdėti, šlifuotam akmeniui būdingas vaško blizgesys.

SPALVA - nuo blyškios žalsvai melsvos iki ryškios obuolio žalumo spalvos.

ŠALTINIAI - anksčiau Lenkija; dabar Australija, Brazilija, Madagaskaras.

KIETUMAS - 7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - stiprina širdies čakrą, ramina negatyvius jausmus ir skatina džiaugsmą. Pritraukia naują meilę ir klestėjimą, padeda organizmui pasirengti naujiems gyvenimo etapams. Užtikrina ramų miegą ir padeda atsipalaiduoti.

GYDOMASIS POVEIKIS - dėkite širdies, gerklės ar trečiosios akies čakrų zonoje, kai reikia nuraminti organizmą ir paskatinti teigiamus jausmus. Gabaliukai, laikomi abiejose rankose, padeda subalansuoti kairę ir dešinę kūno puses.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - turėkite pasiėmę arba nešiokite papuošalą, norėdami į savo gyvenimą pritraukti naujus santykius. Pasidėkite po pagalve, norėdami pagerinti miego kokybę.