CITRINAS

Citrinas - tai graži kvarco atmaina (silicio dioksidas). Kvarcas yra vienas iš labiausiai paplitusių žemės plutos mineralų, pasižymintis įvairaus dydžio variantais. Galima rasti luitų pavidalo kvarco arba gabalėlių su smailėjančia viršūne. Citrinas yra skaidrus blyškios geltonos spalvos su geležies pėdsakais akmuo. Grynoji šio akmens forma yra reta, ją galima atpažinti iš ryškių smailumų ir blyškaus atspalvio. Sodresnės geltonos arba rusvos spalvos akmenys, pardavinėjami kaip citrinai, iš tiesų yra karščiu apdorotas ametistas. Jie labai gražūs, tačiau netinka naudoti gydymui vietoj citrinų.

Citrino papuošalai nešiojami daugelį amžių. Yra išlikę pavyzdžių iš romėnų laikų - dažniausiai tai kabošonai, įstatyti žieduose. Šiandien akmuo naudojamas žiedams, pakabukams ir auskarams. Citrino papuošalai labai gražūs dėl švelnaus auksaspalvio spindesio. Be to, galima gauti drožinėtų rutulio ar liepsnos formos akmenėlių, kurie labai atidžiai pjaustomi ir šlifuojami, kad išryškėtų šviesą atspindinčios juostelės ar vaivorykštinės kristalo prizmės. Ką rinksitės - natūralius citrino pavyzdžius ar dirbtinai sukurtas akmenų formas, - priklauso nuo jūsų. Jeigu norite jį naudoti gydymui, geriausia rinktis natūralius. Žinoma, kristalai, patekę į prityrusio meistro rankas, atskleidžia savo žavesį.

Kalbant apie gydymą, citrinas naudojamas tam, kad padėtų žmogaus energetiniam laukui, aurai susilieti su fiziniu kūnu. Įtampą ir traumas sukeliantys įvykiai gali išsekinti, o energijos suteikiantis citrinas padės atstatyti pusiausvyrą. Švytintis kristalo grožis taip pat pritraukia gausą, todėl laikykite jį namuose, jei norite, kad į namus tekėtų materialinės energijos srautas.

FORMA IR SANDARA - trikampė, didesni gabalai su ryškiomis smailėmis arba luitai.

SPALVA - blanki aukso spalva; tamsesni atspalviai yra karščiu apdorotas ametistas.

ŠALTINIAI - Kanada, Prancūzija, Madagaskaras, Meksika, Rusija, Ispanija, JAV.

KIETUMAS - 7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - skatina kūrybinį mąstymą ir įkvėpimą, išlaisvindamas protą nuo suvaržymų. Padeda įgyvendinti sumanymus. Palaiko organizmo hormoninę pusiausvyrą ir stiprina gyvybines jėgas. Pašalina depresiją.

GYDOMASIS POVEIKIS - gydant dedamas ant kaktos, kad sužadintų kūrybines mintis, arba ant saulės rezginio, norint atsipratyti įtampos apatinėje pilvo dalyje.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - laikykite asmeninėje erdvėje, kad pritrauktumėte į namus gausą ir turtą. Jei reikalingas minčių aiškumas, medituokite su gabalėliu natūralaus citrino rankoje. Norėdami atgaivinti organizmą gerkite vandenį, kuriame buvotę įmetę citriną. Nešiokite kristalą, jei trokštate pajusti įkvėpimą.