DEIMANTAS

Deimantas, kurį sudaro gryna anglis, yra kiečiausia žemėje randama medžiaga. Jo kietumas pagal Moso skalę - 10. Jis yra tarsi etalonas, pagal kurį vertinami kiti kristalai ir brangakmeniai. Deimantas yra keturis kartus kietesnis už korundą (safyrą ir rubiną), kuris yra antrasis pagal kietumą mineralas. Deimantui būdinga dar viena įdomi savybė: jis turi keturias galimas skilimo kryptis, todėl suskyla skeliant bet kuria iš pasirinktų krypčių. Patyrę juvelyrai deimantus turi pjaustyti taip, kad, įstačius akmenis į apsodus, tie kampai neišryškėtų. Deimantai taip pat yra galingi šilumos laidininkai, net geresni už sidabrą, o jo lydymosi temperatūra yra 3547 laipsniai Celsijaus (6416 laipsnių pagal Farenheito skalę). Deimanto cheminė sudėtis tokia pat kaip ir grafito (naudojamo pieštukų šerdelėms), kuris taip pat yra sudarytas iš grynos anglies. Tačiau jiems būdinga skirtinga struktūra, todėl deimantas yra skaidrus, o grafitas matinis.

Pasaulyje yra daug garsių deimantų. Gerai žinomas pavyzdys yra Koh-i-Noor deimantas iš Indijos, kuris tūkstančius metų buvo karo grobis, o nuo 1877 m. puošia Britanijos karalienės karūną. Iki pat XX amžiaus jis buvo didžiausias šlifuotas deimantas pasaulyje, jo svoris 105 karatai (21,6).

Deimantai, kaip mineralų pavyzdžiai, yra reti, kadangi jie naudojami juvelyrikoje. Galima gauti mažų dvigubomis viršūnėmis fasetinių kristalų, vadinamų Herkimerio deimantais, tačiau iš tiesų tai nėra deimantai, o tam tikra kvarco rūšis, pasižyminti panašiomis ypatybėmis.

FORMA IR SANDARA - anglis yra izometrinė sistema, kuri dažniausiai suformuoja kubo arba oktaedrų formos kristalus ir kuri paprastai yra siejama su tokiais mineralais kaip kimberlitas.

SPALVA - natūralūs deimantai yra matiniai kreminės arba gelsvos spalvos, o nugludinus žvilgūs; taip pat mėlynos, juodos, raudonos, žalios spalvos.

ŠALTINIAI - Australija, Brazilija, Indija, Rusija, Pietų Afrika.

KIETUMAS - 10.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - pasižymi aukščiausiu gydymo dažniu, atveria visas čakras, stiprina energijos lauką arba aurą, esančią aplink kūną. Stiprina fizinio kūno dvasinės energijos suvokimą. Primena tikrąjį žmogaus likimą ir tikslą.

GYDOMASIS POVEIKIS - keturi neapdoroti deimantai - vienas ant galvos, vienas tarp pėdų, ir po vieną abiejose rankose - sukuria aplink kūną šviesos tinklą, kuris stiprina aurą.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiojamas deimantas yra galinga dvasinės energijos stiprinimo priemonė.