CHROMO DIOPSIDAS

Diopsidas- neįprastas mineralas, randamas metamorfinėse arba vulkaninėse uolienose ir net meteorituose. Jį sudaro kalcio magnio silikatas, o aptinkamas jis dažniausiai stikliškais, nedidelės prizmės formos luitais. Šviesiai žalios spalvos variantas vadinamas chromo diopsidu ir gana lengvai randamas. Yra ir kitų diopsido formų: retas mėlynas diopsidas, aptinkamas Italijoje, yra vadinamas violanu, o juodas - žvaigždės diopsidu. Pastarasis turi mikroskopinių rutilo plaušelių, kurie, nušlifavus akmenį apvalia kabošono forma, sukuria žvaigždės efektą, vadinamą asterizmu.

Chromo diopsidui būdinga graži gelsvai žalia spalva bei dichroizmas, tai reiškia, jog žiūrint iš tam tikrų kampų jis atrodo tamsesnis. Gydymo kristalais aprašuose jis priskiriamas gelsvai žaliam spinduliui, kuris yra susijęs su augimu ir atsinaujinimu. Šis akmuo suteikia energijos visam organizmui. Netoliese laikyti chromo diopsidą labai naudinga gyjant po traumų ar ilgų ligos periodų. Jis padeda kūnui atgauti jėgas ir skatina ląstelių atsinaujinimą. Kristalas padeda sukurti stiprų ryšį su žeme, įžemindamas kūną - tai ypač tinka tiems žmonėms, kurie nejaučia sąlyčio su savo fiziniu kūnu, o gyvena panirę savo minčių pasaulyje. Chromo diopsidas taip pat sukuria simbolinį ryšį su gamtos pasauliu - žalia, natūralia, gyva žemės puse.

FORMA IR SANDARA - monoklininė; kristalai yra nedidelės prizmės formos; dažniausiai randama luitais, tačiau kartais pasitaiko ir didelių ar į kolonas panašių pavidalų. Būdingas stikliškas blizgesys ir dichroizmas (dvi skirtingos spalvos).

SPALVA - gelsvai žalia, taip pat balta, mėlyna, violetinė, juoda, geltona arba gelsvai ruda.

ŠALTINIAI - Austrija, Suomija, Vokietija, Italija, Rusija, Pietų Afrika, JAV.

KIETUMAS - 5-6.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - padeda kūnui atsigauti po fizinių ir emocinių traumų; siųsdama švelnią gelsvai žalią energiją padeda organizmui atsigauti. Atstato gyvybines jėgas ir optimizmą. Suderina organizmą ir čakrų sistemą su žemės elektromagnetiniu lauku. Atpalaiduoja fizinę ir emocinę įtampą, skatina relaksaciją.

GYDOMASIS POVEIKIS - dėkite ant bet kurios pažeistos kūno dalies. Padėkite tarp pėdų kartu su dūminiu kvarcu, kad paskatintumėte neigiamą energiją nutekėti į žemę.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - laikykite namuose, kad jaustumėte stipresnį ryšį su žeme ir gamtos pasauliu.