FENACITAS

Fenacitas, kartais dar vadinamas fenakitu, yra sudarytas iš berilio silikato. Jis dažniausiai randamas pegmatito sluoksniuose kartu su kitais berilio grupės brangakmeniais, pvz., topazu ir smaragdu, taip pat su dūminiu kvarcu arba chrizoberilu. Jo pavadinimas yra kilęs iš graikų kalbos žodžio "phenakistes", reiškiančio "klaidinti", kadangi jis dažnai painiojamas su kitais akmenimis, dažniausiai kvarcu arba topazu. Jis paprastai susiformuoja trumpų šešiakampių prizmių, kartais dvigubų, formos, dažnai išilgai vertikalios ašies turi dryžes. Fenacito kristalams būdingas aukštas kietumo rodiklis, todėl juos galima pjaustyti ir šlifuoti kaip brangakmenius. Dažnai šie kristalai yra maži, todėl su jais reikia elgtis atsargiai. Sakoma, kad fenacito energija įvairuoja priklausomai nuo to, iš kurios šalies jis išgaunamas, todėl reikėtų pasiteirauti tiekėjo apie jo gegrafinę vietą. Pvz., sakoma, kad braziliškas fenacitas pasižymi valančia energija, o rusiškas - stimuliuojančiu poveikiu.

Fenacitas yra dar vienas skaidrių akmenų, kurie vis labiau populiarėja, pavyzdys. Teigiama, jog jie yra galingos valančios ir transformuojančios priemonės. Jie rezonuoja su trečiosios akies čakra, atverdami aiškiaregiško suvokimo galimybes. Jie taip pat skatina asmenybę suvokti savo sielos tikslus ir suteikia energijos jiems įgyvendinti savo kasdienybėje. Toks suvokimas dažnai skatina gyvenimo pokyčius, o kad su jais susidorotumėte, naudinga kreiptis pagalbos į patyrusį gydymo specialistą, kuris padės suprasti ir įsisavinti išmoktus dalykus.

FORMA IR SANDARA - trikampė sistema; susiformuoja matiniai arba permatomi romboedrų arba prizmės formos kristalai; maži arba trumpi gabalėliai.

SPALVA - paprastai bespalvė arba balsva, kartais geltona, rožinė, ruda.

ŠALTINIAI - Brazilija, Madagaskaras, Norvegija, Rusija, JAV.

KIETUMAS - 7,5-8.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - valo ir atveria trečiosios akies čakrą, stiprina aiškiaregišką suvokimą. Aktyvina kūno energiją, skatina gydymą iš energijos lygmens perkelti į fizinį kūną. Stiprina smegenų funkcijas, jo energija gali būti naudojama tiems žmonėms, kurie serga silpnaprotyste. Aktyvina intuiciją ir vidinį žinojimą.

GYDOMASIS POVEIKIS - gydant reikia dėti trečiosios akies čakros vietoje; tai geriausia daryti kartu su gydymo kristalais specialistu, kadangi tai stiprus transformacijos kristalas ir organizmas turi būti pasirengęs priimti jo energiją.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - fenacito energiją geriausiai galima pajusti, kai gydo patyręs gydytojas.