GAGATAS

Gagatas, arba lignitas, yra ypatinga geologinė medžiaga. Jis nėra mineralas tikrąja to žodžio prasme. Tai mineraloidas. Taip yra todėl, kad, nepaisant jo panašumo į mineralą, gagatas yra organinės kilmės. Jis susiformavo iš vandeniu užlieto po purvo sluoksniu nugrimzdusio medžio, kai laikui bėgant anglis susispaudė. Iš esmės tai yra sukietėjusi anglis, kuri būna dviejų formų: "kietoji", kur anglis susispaudė sūriame vandenyje, ir "minkštoji", kai šis procesas vyko gėlame vandenyje. Kaip ir gintaras - dar vienas mineraloidas, - patrintas gagatas įgauna elektrostatinį krūvį. Jis yra glotnus ir ne toks šaltas kaip stiklas. Kartais gagate matyti raštai, primenantys medžio rieves, - tai rodo jo organinę kilmę.

Iš gagato galima drožinėti figūrėles, karolius ir kitus papuošalus. Archeologinių kasinėjimų metu keltų gyvenvietėje Holštate, Austrijoje, yra rasta gagato dirbinių pavyzdžių, kurių amžius siekia tūkstančius metų. Romėnų laikais gagato papuošalai buvo gaminami Jorko mieste ir kitose šiuolaikinės Anglijos šiaurės rytinėse vietovėse. Žymus gagato šaltinis yra Vitbio miestas šiaurės Jorkšyre. XIX a. karalienė Viktorija nešiojo Vitbio gagato papuošalus kaip gedulo aprangos dalį po savo vyro princo Alberto mirties.

Gydant kristalais, gagatas naudojamas valyti fizinį ir energetinį žmogaus kūną. Jam būdinga švelnesnė energija negu juodajam turmalinui arba obsidianui, jis saugo ir puoselėja.

FORMA IR SANDARA - suslėgta anglis, susiformuojanti nuosėdų sluoksniais; galima gauti įvairių dydžių gabalų.

SPALVA - juoda.

ŠALTINIAI - Britanija, Prancūzija, Vokietija, Lenkija, Rusija, Ispanija, JAV.

KIETUMAS - 3-4.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - suteikia kūnui apsaugą ir padeda švelniai neutralizuoti negatyvizmą. Valo čakras, skatina inkstų, kurie šalina fizinius toksinus, veiklą. Padeda atmintyje atkurti praėjusius gyvenimus ir gydo iš praeities atėjusias problemas, kurios atkakliai skverbiasi į šį gyvenimą. Padeda gerinti atmintį.

GYDOMASIS POVEIKIS - gydydami dėkite bet kurioje vietoje, kuri yra užsikimšusi, arba laikykite rankose po gabalėlį, kad padėtų išvalyti organizmą. Puikiai veikia kartu su gintaru, abu uždėti ant saulės rezginio arba kasos čakros atgaivina organizmą.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite kaip asmeninę apsaugą arba talismaną.