GELTONASIS JASPIS

Jaspio vardu vadinama didelė pusbrangių akmenų grupė. Dėl skirtingų mineralų derinių su mikrokristaliniu kvarcu susidaro įvairių atspalvių jaspis. Dažnai akmenys būna taškuoti, kadangi sudėtyje yra mažyčių kvarco kristalėlių. Kadangi pagrindinė sudedamoji medžiaga - silicio dioksidas - sudaro įvairias kombinacijas su kitais mineralais, atsiranda nuostabūs jaspio, išmargintos dėmelėmis ir juostelėmis, variantai. Geltonasis jaspis yra matinis, o šlifuotas įgauna glotnų, šilkinį pavidalą. Jam būdingas garstyčių geltonumo atspalvis, kurį lemia limonitas, o kartais matyti ir juodų taškelių.

Dėl jaspio kietumo jį galima drožinėti, todėl tradiciškai jis buvo naudojamas asmeninių antspaudų gamybai. Didesnius gabalus naudojo vazų, dėžučių ar net šachmatų lentų gamybai. Jaspį ypač mėgo viduramžių juvelyrai, kurie akmenis gludindavo, suteikdavo apvalią formą ir įstatydavo į aukso žiedus, vėrinius, taures ir brangakmeniais puoštus indus. XII a. vokiečių mistikė ir gydytoja Hildegarda iš Bingeno rekomendavo jaspį tiems, kurie norėjo išsivaduoti iš kankinančių sapnų bei pagerinti miegą. Visi jaspiai buvo laikomi turinčiais apsauginę galią ir dažnai buvo nešiojami kaip talismanai.

Geltonasis jaspis gydant naudojamas tada, kai norima suteikti energijos saulės rezginio čakrai bei pašalinti pilvo zonoje susidariusią įtampą. Jis saugo tuo atveju, jei kiti žmonės kelia jums per didelius reikalavimus arba jei jaučiate nepageidaujamą išorinę įtaką. Jis stiprina organizmą, ypač po ligų.

FORMA IR SANDARA - trikampė sistema su šešiakampių formomis; matinis mikrokristalinis kvarcas, kuriam geltoną spalvą suteikia limonitas.

SPALVA - geltona, ruda, raudona, juoda, žalia.

ŠALTINIAI - randamas visame pasaulyje, ypač Brazilijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Rusijoje.

KIETUMAS - 6,5.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - atpalaiduoja įtampą pilvo srityje, ypač jei ją sukėlė aplinkos poveikis ar išorės spaudimas. Pagerina virškinimą ir pašalina nerimą. Valo iš energetinio lauko, auros negatyvius jausmus.

GYDOMASIS POVEIKIS - norėdami sumažinti įtampą ir įgyti apsaugą, palaikykite šį akmenį saulės rezginio čakros vietoje, ties diafragma. Keletą akmenukų apdėkite ratu aplink kūną, jei norite apsisaugoti nuo mediumo padėties.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokitės geltonąjį jaspį, kai norite sustiprinti savo energiją ir apsisaugoti nuo neigiamos įtakos. Didesnius akmenis išdėliokite namuose, kad išvalytumėte savo erdvę.