GELTONOJI TIGRO AKIS

Tigro akimi vadinama akmenų, kurie pasižymi ypatingu švytėjimu, grupė. Tai daugiausia silicio dioksidas - kvarcas. Tačiau jie susiformavo gana neįprastai, kai kvarce nusėdo mineralo, vadinamo krokidolitu, pluošteliai. Kai akmuo pasukamas į šviesą, jis nuostabiai žėri ir atrodo kaip katės akis. Kartais tai vadinama katės akies efektu (nuo prancūziško žodžio, pavadinančio katą). šie akmenys kieti, todėl juos galima drožinėti. Puikiausias būdas pasigėrėti optiniu tigro akies efektu yra stebėti didelį rutulio formos akmenį. Geltona tigro akis su aukso spalvos ir gelsvai rudomis juostelėmis, nuostabiai atspindinčiomis šviesą, yra įprasčiausia šio akmens forma.

Tigro akis jau tūkstančius metų yra populiarus pusbrangis akmuo. Mesopotamijos (dabartinio Irano) Uro mieste rasti antkapiai, siekiantys 2500 metų prieš Kristų, yra papuošti auksu, inkrustuotu agatais - tigro akimi ir karneoliu. IV a. pr. Kr., Aleksandro Didžiojo laikais, Graikijoje auksakaliai naudojo tigro akį kartu su kitais brangiais ir pusbrangiais akmenimis aukso papuošalams, tarp jų kaklo vėriniams, žiedams ir sąsagoms.

gydant tigro akis naudojama energijos laukui, aurai, apsaugoti nuo teigiamų įtakų, taip pat šalinti įtampą ir kliūtis saulės rezginyje. Ji skleidžia raminančius ir atstatančius virpesius, teigiamai veikiančius kūną ir sielą.

FORMA IR SANDARA - trikampė, su šešiakampių piramidžių viršūnėmis; matinė su švytinčiais kvarco ir krokidolito pluoštelių sluoksniais.

SPALVA - aukso geltonio, taip pat mėlyna, žydrai žalia, raudona (apdoroto karščiu).

ŠALTINIAI - Indija, Mianmaras, Pietų afrika, JAV.

KIETUMAS - 7.

FIZINĖ/EMOCINĖ NAUDA - susijęs su saulės rezginio čakros energija, pašalina dvasines kliūtis ir skatina susitelkti dabarties klausimų sprendimui. Skatina sveiką medžiagų apykaitą ir apsaugo organizmą nuo energijos išsekimo. Manoma, jog saugo akis ir sustiprina regėjimą.

GYDOMASIS POVEIKIS - dėkite saulės rezginio arba pilvo srityse, kad atsikratytumėte įtampos ir apsisaugotumėte nuo išorinės įtakos. Naudokite norėdami apatinę kūno dalį paversti "inkaru" dvasiniam tobulėjimui.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - medituodami laikykite rankoje po akmenuką ir stenkitės pajusti geltonos spalvos tigro akies poveikį. Norėdami išlaikyti gerą regėjimą, gerkite vandenį, kuriame buvo įmestas akmenukas.