GINTARAS

Gintaras nėra kristalas ar brangakmenis. Tai suakmenėję spygliuočių medžių sakai, kuriems prireikė 25-50 milijonų metų sukietėti. Geriausiai žinomas gintaro šaltinis yra Baltijos jūros pakrantė. Yra randama tokių gintaro pavyzdžių, kuriuose matyti įstrigę, puikiai išsilaikę vabzdžiai, leidžiantys mokslininkams juos atidžiai ištyrinėti. Kai kuriuose gabalėliuose yra sėklų ar žiedadulkių kruopelyčių, kurios įstrigo sakuose, kai šie dar buvo lipnūs, o vėliau, jiems sukietėjus, pasiliko amžinai. Paprastai gintaras yra gražios geltonos ar sodrios aukso spalvos, tačiau galima rasti ir žalių, raudonų ir rudų gintaro pavyzdžių. Kadangi gintarą sudaro sakai, jis yra minkštas, be to, lengvas ir malonus liesti.

Archeologiniai duomenys rodo, jog žmonija gintarą rinko ir nešiojo jau nuo akmens amžiaus. Senovės Graikijoje laikytas besileidžiančios saulės syvais ar esencija, prisotintas saulės energijos ir skirtas Helijui, dievui, kuris, kaip pasakojama, savo vežimu vežiojęs dangumi saulę. homero epinėje poemoje "Odisėjas" gintaras apibūdinamas kaip neįkainojama dovana. Keltų visuomenėje gintaras laikytas turto ir padėties ženklu. Jis buvo derinamas su auksu arba sidabru. Kapavietėse yra rasta nuostabių sagių.

Auksinė gintaro spalva yra šildanti ir džiuginanti sielą. Jis sukuria atsinaujinimo įspūdį ir suteikia energijos. Šiais laikais jis ypač mėgstamas naudoti papuošalams, daugiausia žiedams, pakabukams ir auskarams.

FORMA IR SANDARA - amorfinė; sukietėję sakai; dideli luitai arba maži gabalėliai. Lengvi, lygiu paviršiumi. Neapdirbtas gintaras yra matinis, šlifuotam būdinga sodresnė spalva.

SPALVA - auksinė, rečiau raudona, ruda, žalia.

ŠALTINIAI - Britanija, Lenkija, Rusija, Pietų Amerika.

KIETUMAS - 2.

FIZINĖ/EMOCINĖ NAUDA - atstato skrandžio, inkstų ir blužnies funkcijas, stiprina imuninę sistemą. Stiprina nugaros apačią, dubenį ir lytinius organus. Atkuria saulės rezginio (geltona) ir kasos (oranžinė) čakrų energiją, padeda nuraminti emocijas. skatina teigiamą požiūrį ir stiprina pasitikėjimą savimi.

GYDOMASIS POVEIKIS - gydydami dėkite gintaro gabalėlius prie gerklės, saulės rezginio, bambos ir abiejų dubens pusių, kad atgaivintumėte ir sustiprintumėte organizmą.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - norėdami atstatyti emocinę pusiausvyrą, ant rankų nešiokite žiedus arba pakabukus prie širdies.