GRANATAS

Granatai - tai nepaprastai plati grupė, pasižymi spalvų ir formų įvairove. Jie susiformavo magminėje arba metamorfinėje uolienoje, daugelis jų aliuminio arba kalcio silikato mineralai. Yra šeši pagrindiniai geologiniai tipai ir daugybė variantų:
1. Piropas - nuo ryškiai raudonos iki tamsiai raudonos;
2. Almandinas - nuo tamsiai raudonos iki rausvai rudos;
3. Andraditas - rudas, juodas ir žalias;
4. Grosuliaras - bespalvis, žalias arba oranžinis;
5. Spesartinas - rausvas, rudas arba oranžinis;
6. Uvarovitas - žalias.

Žodis "granatas" yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio "granatum", reiškiančio vaisių. Tamsiai raudona granato spalva panaši į šio vaisiaus sėklų spalvą. Granatai kartais vadinami savotiškais kitų brangakmenių, pvz., rubino, pakaitalais, kadangi jie yra pigesni ir prieinamesni. Gaila, nes granatai tikrai labai gražūs. Keltai ir ankstyvųjų viduramžių juvelyrai granatus labai plačiai naudojo žiedams, sagėms, sagtims ir kaklo vėriniams. Manyta, kad jie turi stiprią apsauginę galią.

Kalbant apie gydomąsias granato savybes, reikia pažymėti, jog šis akmuo atstato minčių, jausmų ir kūno pusiausvyrą, pripildo aukštesnės meilės šviesos. Jie padeda atsikratyti senų, neveiksmingų mąstymo būdų ir stereotipų. Jie atveria kelią gausai ir gyvybingumui.

FORMA IR SANDARA - galima rasti įvairių granato formų, labiausiai paplitusi yra 12-kraštis kristalas, primenantis deimanto formą. Iš visų šešių tipų labiausiai granato įvaizdį atitinka piropas ir almandinas.

SPALVA - piropo granatai yra tamsūs, ryškiai raudoni, o poliruoti - permatomi ir blizgantys. Almandino granatai yra rausvai rudi.

ŠALTINIAI - piropas: Afrikoje, Brazilijoje, Čekijos Respublikoje, Šri Lankoje, JAV. Almandinas: Čekijos respublikoje, Indijoje, Šri Lankoje, JAV.

KIETUMAS - 7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - piropo granatai suteikia kūnui gyvybingumo ir šilumos, skatina medžiagų apykaitą ir teigiamus meilės jausmus. Almandino granatai suteikia energijos kryžiaus čakrai.

GYDOMASIS POVEIKIS - naudojami gydymui granatai gali sukelti jausmą "kojos ant žemės, galva - danguje", subalansuoti ir kūną ir sielą. Granatas, padėtas ant gaktikaulio, širdies arba tarp pėdų, leis pajausti tikrą harmoniją.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - paprasčiausias būdas pajusti granato poveikį yra nešioti jį kaip papuošalą. Tradiciškai jis laikomas sausio mėnesio gimusiųjų akmeniu.