HEMATITAS

Hematitas - tai geležies rūda, kurią sudaro geležies oksidas. Tai labai įprastas mineralas, dažnai randamas kartu su jaspiu, kvarcu ar piritu. Jam būdingas natūralus sidabriškas žvilgesys, primenantis gyvsidabrį. Kartais hematito pasitaiko nuosėdinėse uolienose pakaitomis su horizontaliomis raudonojo jaspio juostomis, o ši kombinacija yra vadinama tigro geležimi. Paprastai aptinkami dideli hematito telkiniai, o mineralui būdinga vynuogių kekės arba inksto forma. Retai randama ratu išsidėsčiusių hematito plokštelių, vadinamų rozetėmis. Kadangi hematito sudėtyje yra geležies, smulkintą mineralą galima naudoti kaip dažų pigmentą, o sumaišytas su vandeniu jis atrodo tarsi kraujas (iš čia kilęs ir pavadinimas: graikų kalbos žodis "haima" reiškia kraują). Oksiduodamiesi hematito telkiniai įgyja rausvai oranžinę spalvą. Dėl šios akmens savybės jam suteikiamos paslaptingos apsauginės galios, jis laikomas galingu karių talismanu. Pvz., Anglijos šiaurėje yra išlikę legendų apie šio akmens galią sulaikyti mūšyje kritusio kario kraują - gyvybės eliksyrą.

Dar viena hematito rūšis, kurios verta paieškoti, - lentelės formos veidrodinis mineralas, kurio paviršius yra lygus ir kuriam būdingas sidabriškas švytėjimas. Šiais laikais kinai yra sukūrę hematito magnetus, kurie gaminami iš perdirbto ir įmagnetinto mineralo pavyzdžių. Juos smagu kolekcionuoti.

Kalbant apie gydymą kristalais, hematitas yra siejamas su jėgos išsaugojimu ir pasitikėjimo savimi ugdymu. Sidabriškas atspalvis suteikia jam paslaptingumo, o apvalios, gumbuotos formos primena žmogaus kūno dalis, pvz., inkstus ar smegenis.

FORMA IR SANDARA - trikampė sistema; kristalams būdingos vynuogių kekės, inksto ar masyvios formos; kartais taip pat randamas nuosėdinėse uolienose mažų grūdelių pavidalo; daug rečiau - lentelių formos kristalai sudaro apvalios formos luitus, vadinamus rozetėmis.

SPALVA - sidabriškai pilka ir plieno pilkumo.

ŠALTINIAI - Australija, Brazilija, Britanija, Meksika.

KIETUMAS - 5-6.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - valo kraują ir skatina kraujo apytaką. Sušildo organizmą, suteikia energijos, sukuria stiprumo jausmą. Sidabriška spalva gali atverti protą, kad jis daug jautriau suvoktų dvasinį pasaulį. Suteikia fiziniam kūnui pagrindą ir padeda susikaupti ties dabarties momentu. Veikia kaip apsauginis akmuo, saugodamas tą, kuris jį nešioja, nuo neigiamų nuostatų.

GYDOMASIS POVEIKIS - norėdami, kad organizmui mineralas suteiktų pagrindą, padėtų susikaupti, padėkite šį akmenį apatinėje pilvo zonoje arba tarp pėdų; viršugalvio čakros vietoje dėkite kartu su Herkimero deimantu, kad fizinėms apraiškoms suteiktų dvasinės energijos.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite kaip apsauginį akmenį, kad padėtų stiprinti pasitikėjimą savimi.