JOLITAS

Jolitas yra populiarus ir neįprastas tamsiai mėlynos spalvos brangakmenis, kuris dėl savo skaidrumo yra vadinamas vaizdingu vandens safyro vardu. Tačiau, skirtingai nuo safyrų, kurie yra korundo rūšis (aliuminio oksidas), jolitas yra magnio aliuminio silikatas. Jolitui būdingas pleochroizmas, t.y., priklausomai nuo šviesos akmuo įgauna skirtingus atspalvius: violetinį, geltoną, šviesiai mėlyną arba pilką. Jis yra gana kietas, todėl gali būti drožinėjamas ir šlifuojamas juvelyrinių dirbinių gamybai. Ypač populiarus sidabro apsoduose. Jolitas yra mineralo, vadinamo kordieritu ir randamo metamorfinėse uolienose, variantas. Nuo kitų kordierito rūšių jolitą padeda atskirti jo sudėtyje esantis magnis, o kitos rūšys turi geležies. Kordierito mineralai dažnai randami granito kloduose.

Skaidri tamsiai mėlyna jolito spalva naudojama gydymui - ji skatina vidinę kelionę. Tai technika, paveldėta iš šamanų tradicijų, kuri skatina žmogaus kelionę naudojantis savo vaizduote kaip įrankiu, nušviečiančiu rūpimus klausimus ar problemas. Jolitas padeda atverti trečiosios akies čakrą, kuri yra tarsi vartai į vidinį žinojimą ir supratimą. Jis ramina, padeda atsikratyti bet kokios baimės ar nerimo bei skatina informacijos tėkmę. Bet koks sprendimų, ateinančių vidinės kelionės metu, įgyvendinimas jūsų gyvenime gali turėti svarbios reikšmės. Labai gerai tokią kelionę išgyventi prižiūrint profesionaliam netradicinių metodų gydytojui, kuris žino, kaip jus vesti ir padėti susikoncentruoti šio proceso metu.

FORMA IR SANDARA - ortorombinė sistema; susiformuoja šešiakampių prizmių pavidalo, grūdėtų arba didesnių gabaliukų formos metamorfinėse uolienose.

SPALVA - tamsiai mėlyna arba mėlyna su violetiniu atspalviu, būdingas pleochroizmas - spalvų (geltonos, šviesiai mėlynos, pilkos) atspindžiai.

ŠALTINIAI - Kanada, Madagaskaras. Mianmaras, Šri Lanka, Tanzanija.

KIETUMAS - 7-7,5.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - aktyvina trečiosios akies čakrą, skatina vidinius vaizdinius ir sapnų aiškumą. Ramina galvos skausmus, migreną bei akių įtampą. Padeda gydyti įtampos sukeltą nemigą.

GYDOMASIS POVEIKIS - jolitas turi raminamąjį poveikį organizmui. Dėkite trečiosios akies čakros zonoje, kad nuskaidrintų ir atvertų šios energijos centrą, arba gerklės ar širdies čakrų vietose, kad atstatytų emocijų ir nervų sistemos pusiausvyrą.

ASMENINĖ NAUDA - nešiokitės kartu arba nešiokite jolito papuošalą tam, kad ramintų organizmą ir sumažintų stresą.