JUODASIS ONIKSAS

Oniksas yra chalcedono (kvarco rūšies) variantas. Jis išsiskiria tuo, jo turi paralelines juostas. Natūralus juodasis oniksas nėra tolygiai juodas - jam būdingos pilkos, baltos arba juodos dryžės. Jos atsiranda dėl kvarce esančių įvairaus kiekio priemaišų. Oniksas randamas įvairių spalvų, tarp jų ir baltas, rudas bei gelsvai rudas. Tai akmuo, daugelį metų naudotas drožiniams, ypač signečių žiedams bei subtiliais raštais puoštoms kamėjoms gaminti. Gryno juodojo onikso pavyzdžiai yra gaunami nudažius pilkus ar rudus akmenis. Šis metodas nėra naujas, jis naudojamas daugelį amžių, kad akmuo įgautų tolygią spalvą.

Natūraliai dryžuoti juodojo onikso pavyzdžiai tinka gydymui, kadangi jų spalva nėra dirbtinė. Pilkos, baltos ir juodos juostos simbolizuoja baltos ir juodos spalvos sąsają. Juoda ir balta yra išsidėsčiusios skirtingose spektro pusėse, o pilka spalva atsiranda jas abi sumaišius. Šios trys spalvos yra tarsi skirtingi egzistencijos lygmenys: balta yra kasdienybės šviesa, juoda - miego pasaulis ir nesąmoninga būsena, o pilka - priešaušrio ar sutemų, prieblandos akimirkų, kai tvyro ramybė, spalva. Pasakose sutemos ir aušra yra magiškas laikas. Juostuotas juodasis oniksas primena apie šių skirtingų gyvenimo lygmenų sąsajas.

FORMA IR SANDARA - mikrokristalinis chalcedono kvarcas su lygiagrečiomis juostomis.

SPALVA - juodos, pilkos ir baltos juostos.

ŠALTINIAI - Brazilija, Vokietija, Meksika, JAV.

KIETUMAS - 7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - juostuotas juodasis oniksas padeda žmogui išlaikyti pusiausvyrą tarp kasdienio gyvenimo reikalavimų ir poilsio bei įkvėpimo poreikio. Padeda atgaivinti organizmą, jei jis dėl didelės įtampos yra perkrautas. Skatina vidinę ramybę bei padeda susikaupti meditacijai. Veikdamas kryžiaus čakrą suteikia energijos kojoms ir pėdoms.

GYDOMASIS POVEIKIS - pasidėkite tarp pėdų arba laikykite po gabaliuką kiekvienoje rankoje arba dėkite apatinėje pilvo dalyje kryžiaus čakros vietoje, kad padėtų stabilizuoti fizinę ir energetinę organizmo sistemą.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite, jei reikia pagerinti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą, ypač kai darbas per daug akcentuojamas.