JUODASIS TURMALINAS

Juodasis turmalinas, dar vadinamas schorlu, yra natrio geležies aliuminio borosilikato hidroksido oksidas. Ši sudėtinga cheminė formulė sukuria kristalus su smailėjančiais galais, kurie turi keletą briaunų. Plokščios kristalo pusės gali turėti dryžius ar juostas, paralelias vertikaliai akmens ašiai. Šios rūšies turmalino spalva labiausiai priklauso nuo jo sudėtyje esančio geležies. Jo randama įvairiausių dydžių: nuo mažyčių iki didelių sunkių gabalų. Kaip ir kiti turmalinai, šis kristalas yra pjezeolektrinis, o tai reiškia, jog kristalą veikiant karščiu arba slėgiu abu akmens galai įgauna skirtingus elektros krūvius: vienas-teigiamą, kitas-neigiamą. Turmalino kristalai paprastai susiformuoja vulkaninėse arba metamorfinėse uolienose.

Ypač naudinga juodąjį turmaliną laikyti namuose arba nešiotis su savimi, kadangi jis saugo nuo neigiamų energijų, nepaisant to, iš kur jos ateina: iš kitų žmonių ar iš aplinkos, pvz; elektromagnetinių bangų. Juodojo turmalino pjezoelektrinė ypatybė (tai reiškia, jog jis gali mechaninę energiją paversti elektros energija) skatina viso organizmo energetinės sistemos pusiausvyrą. Labai svarbu išlaikyti šią pusiausvyrą, kadangi šiuolaikiniame pasaulyje žmogaus organizmą veikia įvairaus stiprumo aplinkos reiškiniai. Gydymo kristalais srityje juodasis turmalinas yra vienas populiariausių akmenų naudojamų organizmui valyti ir suteikti jam pagrindą. Jis neutralizuoja negatyvumą ir išvalo organizmą.

FORMA IR SANDARA - trikampė kristalo sistema; susiformuoja prizmės formos kristalai su smailiais briaunotais galais ir vertikaliomis dryžėmis.

SPALVA - juodas, taip pat rožinis, arbūzinis.

ŠALTINIAI- Brazilija, Nepalas, Pakistanas, JAV.

KIETUMAS-7, 7,5.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - suteikia kūnui ir energijos sistemai dvasinę apsaugą, veikia tarsi skydas, sulaikantis tai, kas neigiama. Valo organizmą ir aplink jį esantį energijos lauką, pašalina toksinus. Pertvarko čakras ir sukuria švarų kanalą tarp žemės (kryžiaus čakra) ir dangaus (viršugalvio čakra).

GYDOMAS POVEIKIS - juodąjį turmaliną ir hematitą dėkite tarp pėdų, kad stiprintų ir "įžemintų"žmogaus energiją gydymo metu. Ametistą arba Herkimero deimantą dėkite virš galvos, kad atvertų viršugalvio čakrą dvasiniams impulsams.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite arba turėkite kartu, kad padėtų išlaikyti ramybę ir susikaupimą tam tikru dabarties momentu bei saugotų nuo elektromagnetinio poveikio.