KARNEOLIS

Karneolis - tai vienas iš dažniausiai randamų mikrokristalinio kvarco akmenų. Yra dvi jų atmainos - chalcedonas ir agatas. Abi sudaro silicio dioksidas, nuspalvintas įvairaus kiekio geležies priemaišų su rudais, raudonais bei oranžiniais atspalviais, kuriuos puošia dėmelės, juostelės ar kitos spalvos intarpai. Pats akmuo yra gražios oranžinės spalvos, kuri geriausiai atsiskleidžia nušlifavus akmenį. Galima gauti įvairių dydžių ir formų akmenų, tiek natūralių neapdorotų, tiek ir didesnių rutulio ar ovalo formos.

Nuo seniausių laikų karneolį šlifavo ir nešiojo kaip papuošalą. Egiptiečiai, gamindami žiedus ar vėrinius, jį derino su kontrastingais oniksu ir lazuritu. Romėnai labai mėgo dėti karneolį į aukso apsodus, mažus akmenukus naudojo auskarų gamybai, o didesnius šlifuotus rutulio formos akmenis - ir vyriškų, ir moteriškų žiedų gamybai. Karneolis yra kietas akmuo, todėl jį galima drožinėti. Yra išlikę II amžiaus pradžios romėnų signečių ar žiedų su karneoliu pavyzdžių, kuriuos puošia išskirtinės asmeninės emblemos arba dienų figūros. Viduramžiais karneolis buvo populiarus kaip gydomasis akmuo. Buvo manoma, jog karneolis gali panaikinti pyktį ar keršto troškimą, apsaugoti tą, kuris jį turi, nuo neigiamos įtakos bei suteikti drąsos.

Daugelis žmonių karneolį pasirenka jau akmenų kolekcijos kaupimo pradžioje. Oranžinė jo spalva yra ypač patraukli, o šlifuojant jis, atrodo, įgauna šilko švelnumo. Galima rasti kalinėtų akmenų, kuriuos galima nešioti ar paliesti norint sumažinti įtampą. Paprasti nuostabių oranžinių atspalvių akmenukai yra puikūs eksponatai.

FORMA IR SANDARA - trikampė su kvarco pluošto sluoksniais, švelnių atspalvių juostelėmis; pusiau permatomi.

SPALVA - įvairių tonų oranžinė, nuo blyškios iki sodrios raudonos su oranžiniu atspalviu; akmenys gali būti vienspalviai arba su įvairiomis dėmelėmis, juostelėmis ir kitų spalvų žymėmis.

ŠALTINIAI - Brazilija, Indija, Iranas, Saudo Arabija, Urugvajus.

KIETUMAS - 7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - paspartina gijimo procesus, ypač po traumų ir sužeidimų. Paderina šalinimo procesus, suteikia gyvybingumo bei jėgų. Valo kraują ir gerina medžiagų apykaitą. Padeda sukaupti drąsą įveikiant asmeninius sunkumus.

GYDOMASIS POVEIKIS - naudojamas kartu su rožiniu kvarcu širdies zonoje karneolis subalansuoja seksualinę energiją su meilės virpesiais. Uždėtas ant apatinės pilvo dalies skatina kasos ir kryžiaus čakrų veiklą.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - padėtas apatinėje pilvo ar nugaros dalyje, laikomas vonios kambaryje arba nešiojamas prie širdies, karneolis suteikia šilumos bei palaikymą.