KRAUJO AKMUO

Kraujo akmuo (heliotropas) - tai chalcedoninio kvarco atmaina, kuriai būdinga tamsiai žalia spalva, išmarginta raudonomis jaspio intarpų dėmelėmis. Kadangi kraujo akmuo yra kvarco šeimos narys, jis yra kietas, todėl labai tinka drožinėti. Jis dažnai naudojamas kaip puošybinis akmuo, kartu su kitomis kvarco rūšimis arba marmuru iš jo kuriamos mozaikos. Dėl savitų raudonų, kraują primenančių dėmių šis akmuo tapo tradiciniu talismanu, kuris, manoma, saugo nuo piktųjų dvasių. Viduramžiais tikėta, jos tos dėmės - tai Kristaus kraujo lašai, kurie krito į žemę, kai jis buvo nukryžiuotas.

Gydymo kristalais aprašuose šis akmuo dažniausiai siejamas su vyriškąja energija. Kartais jis vadinamas kraujo akmeniu, kadangi raudonos jo dėmės primena kraują. Raudona yra kryžiaus čakros spalva, simbolizuojanti aktyvumą, fizinę galią ir gyvybiškumą, jėgą, skatinančią įvykius. Pagrindinė žalia akmens spalva susieja kraujo akmenį su širdies čakra ir polinkiu mylėti. Legendos, pvz., pasakojimas apie Persevalį, vieną iš karaliaus Artūro riterių, kuris ieškojo šventojo Gralio, parodo sudėtines kraujo akmens savybes. Persevalis buvo riteris, išmokytas fizinės kovos, tačiau jo ieškojimas nuvedė jį į dvasinius pasaulius, kurie parodė iliuzijų ir besąlygiškos meilės galias. Meditacija su kraujo akmeniu padeda prieš imant bet kokių naujų rizikingų sumanymų, kadangi jis sukuria širdies energijos ir veiksmo energijos pusiausvyrą.

FORMA IR SANDARA - trikampė sistema; susidaro masyvios formos su raudonojo jaspio intarpais.

SPALVA - žalia su tamsiai raudonais arba raudonomis su oranžinėmis dėmėmis ar juostomis.

ŠALTINIAI - Australija, Brazilija, Kinija, Indija, JAV.

KIETUMAS - 7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - stiprina kūną, valo kraują ir suteikia organizmui gyvybinių jėgų. Padeda išlaikyti ištvermę ilgu fizinio aktyvumo periodu bei suteikia jėgų nugalėti kliūtis. Skatina pasitikėti savimi ir siekti dvasinių tikslų. Skatina gerą fizinę ir emocinę sveikatą.

GYDOMASIS POVEIKIS - dėkite gabaliuką širdies vietoje, kartu su skaidriuoju kvarcu - ant kaktos, o su dūminiu kvarcu - tarp pėdų, šis kristalų derinys padeda išlaikyti pusiausvyrą, pamatyti kelią, kuris atveria naujas gyvenimo galimybes.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite tada, kai reikalinga drąsa ir ištvermė siekiant asmeninių tikslų.