KUNCITAS

Kuncitas - ličio aliuminio silikatas - tai rožinis mineralo, vadinamo spodumenu, variantas. Tai labai neįprastas, susiformuojantis griežtos prizmių formos akmuo. Kuncitui būdingas pleochroizmas, tai reiškia, jog žiūrint į akmenį iš skirtingų kampų matoma skirtingų tonų spalva. Šis mineralas linkęs skilti, kadangi jį suformuoja lygiagretūs sluoksniai, arba žvyneliai, kurie skyla tam tikra kryptimi. Kuncitas paviršiuje turi matomas vertikalias paralelines juosteles. Kristalas pavadintas mineralų kolekcionieriaus Gžordžo Frederiko Kunco (George Frederick Kunz) vardu, kuris 1902 m. Konektikute šį akmenį atrado pirmąsyk. Laikomas tiesioginiuose saulės spinduliuose kuncitas blunka, todėl, norint išsaugoti nuostabią rožinę spalvą, reikėtų to vengti.

Kalbant apie gydymą kristalais, kuncitas naudojamas kai norima apsaugoti širdį, jis skatina švelniai išlaisvinti emocines kliūtis. Šis akmuo veikia raminamai, skatina saugumo ir ramybės jausmus. Jis padeda prabusti širdžiai, kai žmogus ilgą laiką neturėjo artimų santykių, kai jam sunku pasitikėti ir iš naujo atsiverti kitam žmogui. Kuncitas - puikus kristalas, kurį reikėtų turėti tik užmezgus naujus santykius, nes jis skatina žmogų su džiaugsmu priimti naują patirtį. Jis taip pat stiprina gydymo ar meditacijos erdves, skleisdamas švelnų rožinį spindesį, kuris padeda atsipalaiduoti ir nusiraminti.

FORMA IR SANDARA - monoklininė sistema; kristalinės prizmės forma; dažnai randamas granito sluoksniuose kartu su kitais mineralais, tarp jų ir kvarcu, lauko špatu ar žėručiu. Dažnai randamas kartu su žalia spodumeno forma (hidenitu).

SPALVA - švelniai rožinė.

ŠALTINIAI - Brazilija, Kanada, JAV.

KIETUMAS - 6,5-7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - suteikia paramos širdžiai, skatina naujus emocinius ryšius, džiaugsmą nauja patirtimi. Mažina nervinę, emocinę įtampą ir nerimą, skatina pasitikėjimą savimi ir džiaugsmą. Šalina pasipriešinimą naujoms idėjoms, skatina gyvenimą tekėti į priekį ir vystytis.

GYDOMASIS POVEIKIS - dėkite prie širdies, kai norite pritraukti besąlygiškos meilės energiją. Taip pat galima dėti trečiosios akies arba viršugalvio čakrų vietose, kad padėtų dvasinei energijai patekti į organizmą.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite prie širdies, jei norite į savo gyvenimą pritraukti naują meilę arba jei naujų santykių pradžioje jums reikia paramos.