LEPIDOLITAS

Lepidolitas - tai rožinės spalvos mineralas, turintis sudėtingą cheminę sandarą: kalio ličio aliuminio silikato hidroksido fluoridas. Jis susiformuoja, kai ličio aliuminio silikato sluoksniai nestipriai susipina su kalio jonų sluoksniais. Jis labai dažnai randamas tose pačiose vietose, kur ir turmalino bei spodumeno rūšys, be to, visų sudėtyje yra ličio. Lepidolitui būdinga grūdėta struktūra, jis dažnai turi švytinčių žėručio dalelių. Nors kartais galima gauti prizmės formos kristalinės formacijos lepidolito, dažniausiai jo gabalėliai yra gaunami iš didelių mikrokristalinės struktūros klodų. Dėl cheminės sandaros lepidolitas skyla plokštelėmis, arba lapeliais, vertikalia kryptimi. Todėl kai į kristalą žiūrime iš šalies, jis atrodo tarsi knyga - kartais ši savybė vadinama kristalo knyga. Lepidolitas plačiau prieinamas tapo tik paskutiniame dešimtmetyje. Pagrindiniai jo šaltiniai yra JAV, Brazilija ir Afrika.

Rožinė lepidolito spalva jį sieja su širdies čakra, todėl energijos laukui kristalas spinduliuoja meilės energiją. Dėl jo sandaroje esančio ličio akmuo tinka protinei įtampai ir perkrovai mažinti, hiperaktyvumui ar dėmesio sutrikimams reguliuoti. Labai naudinga nusimaudyti vonioje į vandenį pamerkus lepidolito gabaliuką, kai išgyvenama ypatinga įtampa, nerimas ar panikos priepuoliai. Lepidolitas ramina ir švelnina nervų sistemą.

FORMA IR SANDARA - monoklininė sistema; susiformuoja plokštelės, prizmės formos kristalai arba dideli mikrokristaliniai gabalai, kuriems būdingas ryškus skilimas išilgai vertikalios plokštumos, todėl matyti plonyčiai lakštai.

SPALVA - rožinė, taip pat šviesi alyvinė, balta.

ŠALTINIAI - Afrika, Brazilija, Rusija, JAV.

KIETUMAS - 2,5-3 (labai minkštas; kad nesuskiltų ir nesusibraižytų, reikia elgtis atsargiai).

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - ramina įtemptus nervus, mažina ypač didelę protinę įtampą ar stresą. Suteikia ramybės, tylos ir saugumo jausmą. Padeda atsikratyti nemigos, kurią sukelia proto perkrovos, taip pat "išjungti" protą. Mažina išsekimą: ir fizinį, ir psichinį, ir emocinį. Padeda atsikratyti depresijos ir pakelia dvasią.

GYDOMASIS POVEIKIS - norėdami sumažinti fizinį stresą, dėkite ant saulės rezginio čakros, o siekdami sumažinti protinę ir emocinę įtampą - širdies ir trečiosios akies čakrų vietose. Puikus būdas pajusti, kaip lepidolitas šalina įtampą, - tai nusimaudyti vonioje, kurioje yra įmerktas šio akmens gabalėlis.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokitės su savimi, kad padėtų susidoroti su nerimą keliančiomis problemomis. Norėdami subalansuoti energiją ir sukurti ramią atmosferą, pasidėkite akmenuką namuose.