MALACHITAS

Malachitas yra vario hidroksidas, specifinės ryškiai žalios spalvos mineralas, kuriam būdingos kitų atspalvių juostos. Jį mėgsta kolekcionieriai. Malachitą galima drožinėti ir suteikti jam įvairias formas, pvz., rutulio, figūrėlių ar indų. Jis randamas amorfinių luitų pavidalu, kartais kaip kitų mineralų plutelė arba kartu su kitais mineralais, pvz., azuritu arba chrizokola. Malachitas visada randamas šalia vario rūdos klodų. Pietvakarinėse JAV valstijose šis mineralas dažnai statomas į sidabro papuošalus kaip turkio alternetyva.

Kadangi Malachitas randamas dideliais gabalais, jis buvo plačiai naudojamas įspūdingų pastatų puošybai, pvz., Ermitažo rūmuose Sankt Peterburge, Rusijoje, kuriuose dabar įsikūręs muziejus. Čia galima pamatyti Malachito kambarį, kuris taip pavadintas dėl šio akmens, panaudoto grindims, kolonoms, čia stovi ir didžiulė malachitinė vaza.

Archeologiniai duomenys rodo, jog vario rūda ir kartu su ja pasitaikantys mineralai buvo kasami daugiau kaip prieš 6000 metų Timne, netoli Eljato, Izraelyje. Rastų senovinių dirbinių amžius siekia naujojo akmens amžiaus pabaigą. Malachito ir lazurito miltelius senovės egiptiečiai naudojo akių šešėliams, o kaip dažų pigmentai jie buvo naudojami iki pat XVIII a.

Malachitas yra vertinamas kaip stiprus asmenybės globėjas. Tai karių akmuo, sugebantis įkvėpti gyvenimo aistrą ir suteikti energijos siekiant savo unikalių tikslų.

FORMA IR SANDARA - monoklininė sistema; dažnai randami mažų kristalų klodai, primenantys vynuogių kekę ar stalaktitų formas, dažnai pasitaiko su kitais mineralais, pvz., azuritu ar chrizokola.

SPALVA - ryški smaragdo atspalvio žalia su savitomis juostelėmis.

ŠALTINIAI - Afrika, Australija, Britanija, Prancūzija, Meksika, Rusija, Pietų Afrika.

KIETUMAS - 3,5-4.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - Tai svarbus apsauginis akmuo, ypač jei bendraujate su žmonėmis, kurie siurbia jūsų energiją. Didina žmogaus galią ir pasitikėjimą savimi, skatindamas įsiklausyti į tikruosius savo jausmus. Veikia kaip skydas, apsaugantis nuo elektromagnetinių trikdžių. Stiprina kraują ir jo apytaką, didina atsparumą ligoms.

GYDOMASIS POVEIKIS - norėdami sukurti ar sustiprinti širdies čakros energiją, dėkite šios čakros vietoje. Prie gerklės dėkite tuomet, kai norite sustiprinti meile paremtus santykius. Saulės rezginio vietoje dedamas tuomet, kai reikia asmeninės apsaugos.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - Didelis malachito gabalas, laikomas namuose, padeda neutralizuoti aplinkos taršą. Mažą gabaliuką galima nešiotis apsaugai bei norint sustiprinti pasitikėjimą savimi.