MĖLYNASIS SAFYRAS

Safyras yra aliuminio oksido forma, taip pat žinoma korundo pavadinimu. Tai vienas iš kiečiausių pasaulyje žinomų mineralų (po deimanto). Mėlynojo safyro spalvą lemia titanas ir geležis. Tai dažniausiai pasitaikanti šio akmens spalva, nors safyrų randama ir kitų atspalvių, tarp jų ir rožinio. Gražiausi safyrai atkeliauja iš Šri Lankos, Indijos ir Mianmaro. Kaip deimantai ir rubinai (raudonoji korundo forma), brangakmenių kokybės safyrai yra brangūs. Daugelis mėlynųjų safyrų yra apdorojami aukšta temperatūra, kad būtų pašalinti bet kokie rudi ir pilki pigmentai, be to, tai suteikia spalvai sodrumo. Kai kuriems safyrams būdinga savybė - asterizmas: susikertančių rutilo adatų intarpai sukuria šešiakampės žvaigždės efektą, kuris išryškėja nušlifavus akmenį ir suteikus kabošono arba apvalią formą. Šie akmenys reti ir dar brangesni. Žinoma, gydant kristalais galima naudoti ir žemesnės kokybės safyro gabaliukus, dažniausiai mažus šešiakampius akmenukus, kurie nėra brangūs.

Safyro pavadinimas yra kilęs iš hebrajų kalbos žodžio "sapir". Senojo Testamento, Išėjimo knygos 28 skyriaus 18 eilutėje aprašoma, kaip Dievas nurodo padaryti Aaronui antkrūtinį. Tarp kitų 12 šventų akmenų minimas ir safyras, kuris turi būti panaudotas antkrūtiniui papuošti. Gaminys turėjo keturias trijų brangakmenių eiles: smaragdų, safyrų ir deimantų. Šie akmenys simbolizuoja 12 Izraelio genčių.

FORMA IR SANDARA - trikampė sistema, dažniausiai susiformuoja šešiakampių prizmių, romboedrų ar plokščių formų kristalai. Paprastai randamas vulkaninėse ar metamorfinėse uolienose.

SPALVA - Dažniausiai sodri mėlyna, taip pat rožinė, geltona, žalia, pasitaiko bespalvių ir kelių spalvų.

ŠALTINIAI - Australija, Afganistanas, Afrika, Indija, Mianmaras, Pakistanas, Šri Lanka.

KIETUMAS - 9.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - kadangi ilgą laiką tai buvo karališkas akmuo, jis stiprina pasitikėjimą savimi ir populiarumą visuomenėje. Sujungia gerklės, trečiosios akies ir viršugalvio čakras, stiprina fizinį ir dvasinį suvokimą. skatina aiškų ir teisingą bendradarbiavimą. Ramina uždegimus ir pyktį. Malšina migreną ir galvos skausmus.

GYDOMASIS POVEIKIS - norėdami plėtoti dvasinį sąmoningumą, dėkite gerklės, trečiosios akies ir viršugalvio čakrų vietose. Norėdami atsipalaiduoti ir atsikratyti nerimo, gerkite iš mėlynojo safyro padarytus vaistus.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite norėdami sustiprinti pasitikėjimą savimi.