NEFRITAS

Nefrito pavadinimas apima du labai skirtingus mineralus: nefritą, kuris yra kalcio magnio silikatas, ir žadeitą, kuris yra natrio aliuminio silikatas. XIX a., kai minerologijoje buvo sukurtos tikslesnės atpažinimo technikos, pradėta šias rūšis skirti vieną nuo kitos. Iki to laiko jos abi buvo vadinamos nefritu. Nefritui būdingi kreminiai arba blankiai žali atspalviai, o žadeitas pasižymi spindinčiais smaragdo žalumo tonais, taip pat randami rausvai violetiniai, rožiniai, juodi ir mėlyni variantai. šiandien labiausiai vertinamas ir brangiausias yra pusskaidris smaragdo žalumo žadeitas. Nefrito pavadinimas yra kilęs iš ispanų kalbos "de ijada", tai reiškia "juosmens akmuo" ir primena jo savybę gydyti inkstus.

Nefrito istorija ilga ir nuostabi. Akmens amžiuje jį naudojo kirvio ašmenų, ginklų, pjaustymo įrankių gamybai, kol vėliau jį pakeitė metalas. Tobulėjant akmenų pjaustymo ir šlifavimo technikai, ypač Rytų Azijos šalyse, pvz., Kinijoje, ir Centrinėje Amerikoje - iš nefrito imta kalinėti skulptūras, gaminti kaukes, krūtinės šarvus ir papuošalus. Puikius majų nefrito drožinius galima pamatyti ir šiandien Gvatemalos muziejuose. Kinijoje neįkainojamos nefrito skulptūros, dažniausiai vaizduojančios drakonus, puošė imperatorių rūmus ir kapavietes. Naujosios Zelandijos maorių vietinis nefritas - galybės akmuo.

FORMA IR SANDARA - nefritas ir žadeitas yra monoklininės sistemos pavyzdžiai, jie abu - kieti akmenys, turintys tankią mikrokristalinę sandarą.

SPALVA - įvairūs žali atspalviai nuo ryškaus smaragdo žalumo iki blyškiai žalios, taip pat rausvai violetinė, rožinė, raudona, juoda ir violetinė.

ŠALTINIAI - nefrito: Kanada, Indija, Naujoji Zelandija, JAV. Žadeito: Gvatemala, Japonija, Mianmaras, Rusija.

KIETUMAS - nefritas - 6; žadeitas - 6,5 - 7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - naudojamas norint subalansuoti ir sustiprinti inkstų ir limfinės sistemos energiją. Nuramina nervų sistemą ir mažina pernelyg didelį susižavėjimą. Siejamas su širdies čakra, kuri skatina besąlygiškos meilės dalinimą visoms gyvybės formoms.

GYDOMASIS POVEIKIS - norėdami atverti ir subalansuoti širdies čakrą, akmenuką dėkite jos zonoje. Norėdami paskatinti dvasinį tobulėjimą, dėkite gerklės arba trečiosios akies čakrų vietose.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - pasidėkite namuose, kad pritrauktumėte ramybę ir gausą.