ORANŽINIS KALCITAS

Kalcitas - įprastas mineralas, sudarantis 4% visos Žemės plutos. Tai kalcio karbonatas, geriausiai žinomas kalkakmenio pavadinimu. Kai metamorfinės uolienos yra veikiamos slėgio, jis tampa marmuru; urvuose jis sudaro stalaktitus ir stalagmitus. Tai pagrindinė sudedamoji kriauklių (jūros būtybių) medžiaga. Kai jos žūsta, liekanos nusėda ant jūros dugno ir susidaro kalcio sluoksniai. Kalcis yra pagrindinė sudedamoji kalkakmenio dalis. Kalcio karbonatas kristalizuojasi virsdamas įvairiausių formų, spalvų ir pavidalų kalcitu, o dažniausiai - panašių didelių kristalų poromis. Galima rasti neįtikėtiną spalvų ir formų įvairovę.

Paprastai visi spalvotojo kalcito variantai yra laikomi energijos transformatoriais, kurie naikina tai, kas sena, atverdami kelią naujovėms. Švelnaus atspalvio kalcitas, priklausantis oranžiniam spinduliui, užtikrina lengvą, tačiau nuoseklią pagalbą kasos čakros energijai. Šis akmuo teigiamai veikia tuos, kurie yra įpratę duoti kitiems, tačiau užmiršta save. Tai ypač tinka jaunoms mamoms, kurios stengiasi prisitaikyti prie visiškai naujos tvarkos ir nuolatinių ką tik gimusio kūdikio poreikių. Oranžinis kalcitas - puiki ir mamos, ir vaiko dvasią stiprinanti priemonė, todėl naudinga jį laikyti namuose, kartais pasižiūrėti ar paimti į rankas.

FORMA IR SANDARA - egzistuoja nuostabi formų ir pavidalų įvairovė, pagrindinės yra romboedrų formos, primenančios didelį nusmailintą dantį; dažnai randami poromis.

SPALVA - oranžinė, taip pat šviesi mėlyna, žalia, medaus spalva, rožinė, ruda, juoda, pilka.

ŠALTINIAI - Meksika.

KIETUMAS - 3.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - visi kalcitai atrodo švelnūs ir lygūs; oranžinis yra siejamas su kasos čakra, išlaisvinantis nuo neigiamų emocijų ir suteikiantis gyvenimui entuziazmo.

GYDOMASIS POVEIKIS - vonioje naudokite kartu su kitais raminamąjį poveikį turinčiais kalcitais, pvz., medaus spalvos arba rožiniu, jis sumažina įtampą ir nerimą. Gydydami dėkite kalcitą ant saulės rezginio arba pilvo apačioje, tai padeda sutvarkyti virškinimą arba paruošia naujos energijos pliūpsniui.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - vieną akmenuką arba kiekvienoje rankoje po vieną laikykite norėdami atstatyti vidinę pusiausvyrą arba norėdami susikaupti meditacijai.