PERIDOTAS

Peridotas - tai mineralo olivino rūšis. Jį sudaro magnio, geležies ir silikato junginys. Svarbiausias peridotą atskirti padedantis bruožas - didesnės magnio ir geležies proporcijos. Savitai žaliai spalvai įtakos turi ir chromo bei nikelio priemaišos. Peridotas dažnai randamas ugnikalnių zonose, pvz., Havajuose, Oahu saloje, dažnai į krantą išmetamas blyškiai žalių peridoto kruopelyčių. Peridoto pasitaiko ir geležies - nikelio meteorituose, vadinamuosiuose palasituose.

Beveik prieš 3000 metų egiptiečiai kasė peridotą Raudonojoje jūroje esančiose salose, kurią jie vadino Zebirgetu (Topazio sala). Ši sala išliko svarbiausiu peridoto šaltiniu iki pat XX a. 3-iojo dešimtmečio. Beveik 80% pasaulyje naudojamo peridoto išgaunama Arizonoje, tačiau pastaruoju metu puikios kokybės akmens yra aptikta Pakistane.

Peridotas naudojamas daugiau kaip 4000 metų. Sakoma, jog tai buvęs mėgstamiausias Egipto karalienės Kleopatros akmuo. Peridotas buvo laikomas galingu akmeniu, apsaugančiu nuo blogio jėgų, ypač įstatytas aukso apsode. Viduramžiais jis dažnai buvo naudojamas šventose vietose, pvz., Kelno katedroje, Vokietijoje.

Gydant kristalais peridotas naudojamas tam, kad išvalytų kepenis ir tulžies pūslę. Jis labai veiksmingai valo iš širdies čakros (žalia) neigiamas emocijas, o iš saulės rezginio čakros (geltona) - minčių kliūtis.

FORMA IR SANDARA - ortorombinė, neapdirbtas yra matinis, o šlifuotas įgauna skaidrų, žvilgantį pavidalą; dažniausiai randami maži gabalėliai ar prizmės formos kristalai.

SPALVA - žalios alyvuogių spalvos arba gelsvai žalios akmenys, retkarčiais rudi.

ŠALTINIAI - Brazilija, Mianmaras, Pakistanas, Rusija, Šri Lanka, JAV.

KIETUMAS - 6,5 - 7 (gali būti trapus, todėl lengviau išsaugoti metalo apsode).

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - neutralizuoja proto, emocijų ar psichinį užteršimą. Skatina audinių atsinaujinimą, kepenų ir tulžies pūslės funkcijas. Valo įsisenėjusias problemas ir skatina naują patirtį. Stiprina širdies ir saulės rezginio čakras. Skatina naujus sprendimus ir proto aiškumą.

GYDOMASIS POVEIKIS - neapdirbtą akmenį dėkite ant širdies ar saulės rezginio čakrų. Norėdami išvalyti aurą, dėkite kristalą kairėje ir dešinėje kūno pusėse.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite peridoto pakabuką prie širdies, ypač norėdami pritraukti naują meilę. tradiciškai laikomas rugpjūčio mėnesį gimusiųjų akmeniu.