PREHNITAS

PREHNITAS - Tai dar vienas gražus šviesiai žalios spalvos mineralas, kuris kildinimas iš Pietų Afrikos rytinio iškyšulio. Šio akmens pavadinimas yra siejamas su olandų minerologo Kolonelio Hendriko von Preno (Colonel Hendrink von Prehn) vardu, kuris XVIII a. į Europą atgabeno pirmuosius prehnito pavyzdžius. Tai pirmasis mineralas, kuris pavadintas žmogaus vardu.

Šis prehnitas yra pusiau skaidrus švytintis akmuo. Dažniausiai jis randamas luobelių ar gumbų pavidalo, kartais kaip intarpai kitose uolienose. Prehnitas aptinkamas žemės plutos metamorfinių uolienų urvuose ir ertmėse. Kaitinamas jis išskiria vandenį. Cheminiu požiūriu tai - kalcio aliuminio filasilikatas.

Kalbant apie gydymą, prehnitas vertinamas kaip raminantis akmuo, kuris padeda atsikratyti įtampos. Šviesiai žalia jo spalva vėlgi siejama su dvasine energija ir stipresniu suvokimu. Tai švelnus vidinių pokyčių katalizatorius, skatinantis ramybę ir vidinę rimtį. Prehnitas tai pat labai tinkamas akmuo naudoti patiems gydymo kristalais specialistams. Labai daug jėgų skiriant kitų gydymui lengva prarasti pusiausvyrą tarp dvasinio ir gavimo, pamiršti, kad visiems reikia atsigauti. Medituodamas su prehnitu, gydymo kristalais specialistas gydo save ir atstato išsekusią energiją.

FORMA IR SANDARA - ortorombinė sistema, randama didelių plokštelių ar gumbo pavidalo arba kitose uolienose, nušlifuotas įgyja vaškinį žvilgesį.

SPALVA - šviesiai žalia, dažnai matinis, taip pat geltonas, baltas, bespalvis.

ŠALTINIAI - Australija, Britanija, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Indija, Pietų Afrika, JAV.

KIETUMAS - 6-6,5.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - skatina širdį atsiverti besąlygiškai meilei, švelniai ramina nervus ir visą organizmą, padeda atsikratyti emocinio skausmo, susijusio su praeitimi, ir skatina viską pradėti iš naujo. Tai kepenis ir limfinę sistemą švelniai valantis akmuo.

GYDOMASIS POVEIKIS - norėdami paskatinti platesnį pasaulio suvokimą gydydami dėkite akmenį širdies, gerklės arba trečiosios akies čakros zonose.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - medituokite su prehnitu norėdami pajusti tylą ir ramybę. Miegokite po pagalve pasidėję prehnito akmenuką, kad paskatintumėte ramius sapnus.