RAUDONASIS JASPIS

Jaspiai - tai labai plati akmenų grupė. Dėl įvairių mineralų kombinacijų su mikrokristaliniu kvarcu yra daug jaspio atspalvių. Dažnai jie yra išmarginti taškeliais, kuriuos lemia mažyčiai kvarco kristalai ir tam tikrų mineralų priemaišos. Variantai su juostelėmis ir dėmelėmis itin įspūdingi.

Raudonajam jaspiui spalvą suteikia hematitas (geležies oksidas). Jis randamas gana dideliais natūraliais gabalais. Spalva labai išryškėja nušlifavus akmenį. Jau senovės Romos laikais jaspis buvo naudojamas išorės mozaikoms ir pastatų vidaus puošybai, jis buvo derinamas su marmuru kuriant didingas grindis. Sankt Peterburge, Rusijoje, yra keletas bažnyčių, kur galima pamatyti iš įvairių atspalvių - raudonos, juodos, pilkos - jaspio iškaltas ištisas skulptūras. Kadangi tai kvarco šeimai priklausantis akmuo, jis yra gana kietas, todėl galima iškalti įvairiausias skulptūras. Jį mėgstama naudoti asmeninių antspaudų ar antspaudų žiedų, papuošalų ornamentu ar tam tikru motyvu, gamybai.

Gydomosios jaspio savybės susijusios su energijos stiprinimu, sugebėjimu susidoroti su įvairiais gyvenimo sunkumais didinimu. Jis laikomas stiprinančiu ir gyvenimą gerinančiu akmeniu. Jis stiprina kryžiaus čakrą, sukuria ryšį su žeme. Jeigu trūksta energijos, tinka jaspį kartu su kitais akmenimis, pvz., žaliu aventurinu, naudoti vonioje.

FORMA IR SANDARA - trikampės sandaros mikrokristalinis kvarcas. Nepermatomas, sodrios spalvos akmuo.

SPALVA - raudona, geltona, ruda.

ŠALTINIAI - Brazilija, Prancūzija, Vokietija, Rusija, JAV.

KIETUMAS - 6,5.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - švelniai išjudina, palaiko, įžemina ir saugo organizmą, stiprina energetinį lauką. Skatina medžiagų apykaitą ir sušildo organizmą. Skatina pasitikėjimą savimi ir drąsina veikti.

GYDOMASIS POVEIKIS - jį galima dėti ant kryžiaus čakros arba apdėti ratu aplink kūną tam, kad stiprintų energetinį lauką, ypač po ilgo ligos laikotarpio.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - padėtas po pagalve skatina šviesius sapnus. Kiekvienoje rankoje laikykite po akmenuką, kad atstatytumėte ir išlygintumėte energijos pusiausvyrą.