ROŽINIS KVARCAS

Rožinis kvarcas yra vienas iš populiariausių kristalų, nuo kurio dažniausiai pradedama ir kristalų kolekcija. Tai kvarco šeimos narys, kuriam spalvą suteikia mangano arba titano priemaišos. Rožinio kvarco spalva įvairuoja nuo sodraus iki labai šviesaus rožinio atspalvio. Dažniausiai tai beveik matinis akmuo, nors kai kurie šlifuoti pavyzdžiai pasižymi gražiu švytėjimu. Kai kuriuose rožiniuose kvarcuose pasitaiko rutilo dėmelių, dėl kurių akmenyje atsiranda švytinčių taškelių. Nors kvarcas yra laikomas kietu mineralu, jo kristalinė struktūra dažnai turi trūkumų, dėl kurių atsiranda įskilimų ar matomų lūžių, todėl akmens skaldymas yra sudėtingas procesas. Žinoma, galima įsigyti ne tik natūralių šiurkščių akmenų, tačiau ir drožinėto bei šlifuoto kvarco gabaliukų. Rožinis kvarcas randamas masyvų kloduose arba atskirais luiteliais. Maži akmenukai, kurių galima gauti nušlifuotų, nebrangūs.

Kalbant apie gydymą kristalais, rožinis kvarcas yra labai populiari priemonė. Gydymui galima naudoti ir neapdorotus, ir šlifuotus kristalus. Švelnūs akmens dažniai subtiliai veikia kūną ir energijos lauką, o gydymas juo - veiksmingas ir puoselėjantis. Nors rožinio kvarco spalva jį tiesiogiai sieja su širdies čakra, į tai reikėtų žiūrėti lanksčiai. Rožinį kvarcą galima dėti tokiose kūno vietose, kuriose trūksta meilės. Veiksmingai susidoroti su emocine įtampa padeda rožinio kvarco akmenukų laikymas rankose, o po pagalve padėtas kristalas gerina miego kokybę.

FORMA IR SANDARA - trikampė sistema; randami dideli telkiniai arba kristalai su smailiomis viršūnėmis.

SPALVA - įvairūs rožinės spalvos atspalviai: nuo sodrios rožinės iki šviesių tonų.

ŠALTINIAI - Brazilija, Indija, Madagaskaras, JAV.

KIETUMAS - 7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - stiprina širdį, mažina emocinę įtampą, reguliuoja fizinį streso poveikį, pvz., panikos priepuolius. Mažina nerimą ir baimę, suteikia organizmui paguodžiančios šilumos ir besąlygiškos meilės. visą kūną užlieja gydančia meilės šviesa. Pažadina grožio suvokimą, skatina vertinti grožį. Manoma, jog skatina vaisingumą.

GYDOMASIS POVEIKIS - dėkite širdies arba kitoje kūno vietoje, kuriai, kaip manote, reikia rožinės spalvos, įkūnijančios besąlygišką meilę, paramos.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite prie širdies, jei norite į savo gyvenimą pritraukti meilę. Pasidėkite savo namuose, kad juose sukurtų ramią ir harmoningą atmosferą.