ROŽINIS TURMALINAS

ROŽINIS TURMALINAS - Turmalinu vadinama didelė įvairių, tačiau glaudžiai susijusių mineralų grupė, pasižyminti įvairiomis spalvomis. Dėl gerai apibrėžtos ir patrauklios struktūros turmalino kristalus labai mėgsta kolekcionieriai gydymo kristalais šalininkai. Dažniausiai pasitaikančios turmalino rūšys yra vadinamas schorlu (natrio geležies aliuminio borosilikato hidroksidas), kuris yra juodos spalvos matinis akmuo ir elbaitas (natrio ličio aliuminio borosilikato hidroksidas), kuris dažniausiai parduodamas kaip turmalino brangakmenis. Rožinis turmalinas priklauso elbaito grupei.

Visiems turmalinams būdingos specifinės ypatybės. Pirmiausia jie yra pjezoelektriniai, tai reiškia, kad jei turmalino kristalas bus veikiamas karščiui, slėgiu ar elektra, jis vibruos ir skirtinguose galuose įgaus skirtingą krūvį: viename - teigiamą, kitame - neigiamą. Taip pat turmalinui būdingas pleochroizmas, tai reiškia, jog į jį žiūrint iš viršaus spalva atrodo ryškesnė, negu žiūrint iš šono. Turmalinai dažniausiai randami vulkaninėse ir metamorfinėse uolienose, kartais kaip kvarco ir kitų mineralų intarpai.

FORMA IR SANDARA - trikampė sistema; kristalai yra ryškios prizmės formos su juostomis, kurios eina paraleliai vertikaliai ašies; randamos vulkaninėse ir metamorfinėse uolienuose, dažnai įstrigęs į kvarcą, dėl to kartais būna sunku kristalus atskirti.

SPALVA - rožinė, tai pat žalia, raudona, ruda, geltona, juoda, alyvinė, violetinė.

ŠALTINIAI - Afganistanas, Afrika, Brazilija, JAV (rožinė ir kitos spalvos); Madagaskaras, Rusija, Šri Lanka (kitos spalvos).

KIETUMAS- 7-7,5.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - ramina širdį, mažina nerimą ir įtemptas emocijas. Šis akmuo naudingas vaikams, ypač tiems, kurie yra jautrūs ar turi elgesio problemų, suaugusiems atstato ryšius su vidiniu vaiku, slapčiausia vieta, kuri gali būti labai pažeidžiama. Ramina širdį kaip fizinį organą, pašalina stresą, padeda reguliuoti širdies ritmą.

GYDOMASIS POVEIKIS - dėkite širdies čakros vietoje norėdami sumažinti emocinę įtampą, o ant saulės rezginio čakros, kai reikia sumažinti adrenalino perteklių. Uždėkite ant trečiosios akies čakros, padeda atsikratyti įkyrių minčių.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - norėdami sukurti ramią ir taikią atmosferą, pasidėkite miegamajame arba svetainėje. Nešiokite prie širdies, norėdami nuraminti emocijas.