RUDASIS JASPIS

Jaspiu vadinama labai didelė akmenų grupė. Dėl skirtingo mineralų, susimaišiusių su mikrokristaliniu kvarcu, proporcijų jo spalva labai skiriasi. Akmenys dažnai išmarginti dėmelėmis, taip nutinka dėl jų struktūroje esančių mažyčių kristalo dalelių. Priklausomai nuo tam tikrų mineralų, susimaišiusių su pagrindine medžiaga - silicio dioksidu - yra daugybė taškuotų ir juostuotų variantų.

Jaspis gali būti drožinėjamas. Jis buvo naudojamas gaminti asmeninius antspaudus, o iš didesnių gabalų daromos vazos ir dėžutės. Viduramžiais jaspį labai mėgo juvelyrai; jie akmenį gludino, suteikdavo apvalią formą ir naudojo auksiniams žiedams, kaklo vėriniams, taurėms ir kitiems turtingųjų ir galingųjų daiktamas puošti. XII a. vokiečių mistikė ir gydytoja Hildegarda iš Bingeno rekomendavo jaspį tiems, kurie norėjo išsivaduoti iš kankinančių sapnų bei pagerinti miegą. Visi jaspiai buvo laikomi turinčiais apsauginę galią ir dažnai buvo nešiojami kaip talismanai.

Kalbant apie gydomąjį jaspio poveikį reikia paminėti, jog jis padeda atkurti ryšį su žeme. Jis sutelkia ir stabilizuoja išsibarsčiusią energiją. Tai švelnus akmuo ir labai tinka tiems, kurie tik pradeda dirbti su kristalų energija. Rudasis jaspis taip pat padeda išsivalyti savo asmeninę erdvę nuo neigiamų įtakų. Nuostabiai dryžuotas rudasis jaspis iš Australijos, vadinamas mukitu, mukaitu arba muko jaspiu, palaiko reprodukcinę sistemą ir atpalaiduoja apatinės nugaros dalies įtampą. Jis taip pat atkuria ryšį su jūsų protėviais, ypač jeigu yra problemų šeimoje.

FORMA IR SANDARA - šešiakampis mikrokristalinis kvarcas. Limonito priemaišos suteikia jaspiui rudą spalvą. Glotnus paviršius.

SPALVA - rudas, raudonas, geltonas, žalias, violetinis, mėlynas, įvairiaspalvis. Mukitas yra rausvai rudas. Visi nepermatomi, daugybė variantų su dėmelėmis ir juostelėmis.

ŠALTINIAI - Australija, Brazilija, Vokietija, Indija, Rusija, JAV.

KIETUMAS - 6,5.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - padeda iš organizmo pašalinti toksinus ir stiprina imuninę sistemą. Stiprina stuburo energiją. Mukita naudojamas sprendžiant reprodukcines problemas, jį gerai nešioti nėštumo metu.

GYDOMASIS POVEIKIS - rudasis jaspis panašus į dūminį kvarcą tuo, kad neutralizuoja neigiamą energiją ir elektromagnetinius trikdžius. Sutelkia, padeda susikaupti ir atkurti ryšį su žeme. Mukitas susieja su senosiomis kartomis ir padeda išspręsti senas šeimos problemas.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - užsidėkite jį ant kaktos arba laikykite rankose tam, kad sumažintumėte stresą ir įtampą. Medituokite su juo, kad stabilizuotumėte savo kūno energijos laukus.