SAULĖS AKMUO

Saulės akmuo priklauso dideliai mineralų grupei, vadinamiems lauko špatais. Jiems būdinga sudėtinga cheminė sandara, nes tai - natrio kalcio aliuminio silikatas. kaip mineralas šis akmuo dar žinomas oligoklazo pavadinimu. Yra du oligoklazų tipai - saulės akmuo ir mėnulio akmuo, jiems abiem būdinga savybė atspindėti šviesą. Saulės akmeniui šią savybę suteikia mažytės hematito (geležies oksido) dalelės, išsidėsčiusios juostomis. Dėl jų saulės akmuo yra žėrinčios oranžinės su auksaspalviais tonais spalvos. Aukščiausios kokybės akmenys pasižymi ypatingais optiniais efektais ir spindesiu, o prastesnės kokybės pavyzdžiai bus blyškesni, tik su keletu matomų spindinčių dalelių. Tam, kad juvelyrikos darbuose geriausiai išryškėtų spalvų ypatumai, saulės akmuo yra šlifuojamas suteikiant jam apvalią ar ovalią formą. Mažų oranžinių akmenukų galima nusipirkti iš kristalus pardavinėjančių tiekėjų.

Šimtus metų svarbus saulės akmenų šaltinis yra Norvegija. Norvegų tekstų vertimai sudarė sąlygas paplisti tikėjimui, kad vikingai, gerai žinomi kaip jūrininkai, galėjo naudoti saulės akmenį norėdami pagauti saulės šviesos spindulius. Šie spinduliai turėjo padėti jiems plaukti tuomet, kai nebesimatydavo jokių orientyrų.

Dėl natūralaus spindesio saulės akmuo yra labai patrauklus ir įdomus; jis atrodo tiesiog spindintis džiaugsmu. Saulės akmuo teigiamai veikia protą ir jausmus, įkvėpdamas tikėjimą ir skatindamas dvasinį atgimimą. Jeigu jums patinka saulė, tuomet šis akmuo susies jus su saulės energija.

FORMA IR SANDARA - triklininė sistema, permatomas arba beveik matinis. Susidaro luitais arba akmenimis su kiek kreivokais smaigaliais.

SPALVA - geriausi pavyzdžiai yra oranžinės spalvos su įvairiausiais intarpais; prastesni egzemplioriai yra matiniai, baltos arba blyškios oranžinės spalvos su keletu dėmelių.

ŠALTINIAI - Kanada, Indija, Norvegija, Rusija, Švedija, JAV.

KIETUMAS - 6-6,5.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - padeda atsikratyti depresijos ir nerimo, apvalydamas protą nuo neigiamų minčių ir atverdamas kelią teigiamiems sprendimams. Sukuria tobulėjimo perspektyvą. Atstato pusiausvyrą tarp oranžinės kasos čakros ir geltonos saulės rezginio čakros, padeda protui ir jausmams veikti kartu. Malšina skausmus ir negalavimus, lengvina reumatizmą.

GYDOMASIS POVEIKIS - kad akmuo veiktų kasos čakrą, dėkite jį apatinėje pilvo dalyje, o norėdami numalšinti skausmus ar palengvinti bendravimą - prie gerklės.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite prie širdies, kad visam kūnui skleistų šviesą ir teigiamą energiją. Norėdami pajusti akmens energiją, medituokite su juo.