SELENITAS

Selenitas yra hidratuotas kalcio sulfatas, gipso rūšis. Tai itin įprastas mineralas, susiformuojantis nuosėdinėse terpėse, pvz., prie karštų versmių. Dažniausiai jis randamas dideliais klodais, paprastai susikristalizavęs dėl labai druskingo vandens. Selenitas yra bespalvė ir permatoma gipso rūšis. Jam būdingas perlinis spindesys ir mėnulio šviesą primenantis žėrėjimas. Selenito pavadinimas yra kilęs iš graikų mėnulio deivės Selenės vardo. Kristalai susiformuoja ryškių formų strypeliais, kurie būna dryžuoti: išilgai vertikalios plokštumos yra matomos linijos. Kai kurie selenito gabalėliai turi oro arba vandens pūslelių. įprasti yra ne tik kristalų strypeliai, tačiau ir skaidrūs dideli selenito gabalai. Selenitas pasižymi keletu įdomių savybių: jis labai minkštas, todėl kai kurie gabalėliai lengvai susilenkia, jis taip pat veikia kaip izoliacinė medžiaga, todėl, kai liečiame, atrodo šiltesnis negu kiti kristalai.

Gydant kristalais, selenito strypeliai veikia tarsi natūralios stiprią galią turinčios stebuklingos lazdelės. Jos veikia tarsi energijos laidininkai. Galima pajusti veržlią bangą, nuplaunančią fizinius ir emocinius toksinus bei negatyvius mąstymo modelius. Jeigu į lazdelę šalia selenito yra įstatomi kiti kristalai, šis akmuo tampa dar stipresnis. Dėl tos priežasties geriau dygymą selenitu patikėti profesionaliam gydytojui. Selenitu galima džiaugtis ir pasidėjus jo gabaliuką namuose, kadangi tuomet jis skatina išlaikyti teigiamą energiją.

FORMA IR SANDARA - skaidrūs arba pusskaidriai monoklininės sistemos kristalai; susiformuoja plokštelių, strypelių arba luitų pavidalo. Pasitaiko porinių kristalų, kartais jiems būdinga vadinamoji kregždės uodegos forma.

SPALVA - skaidri su perliniu plokščių paviršių spindesiu.

ŠALTINIAI - Italija, Meksika, JAV, tačiau įprastas visame pasaulyje.

KIETUMAS - 2 (galima įbrėžti net nagu).

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - tai energijos laidininkas, galima stipriai jausti valantį jo poveikį kūnui. Skatina aukštų dažnių energiją skverbtis į visus čakrų centrus, suteikia jiems dvasinį tikslą. Stipriai rezonuoja su viršugalvio čakra, skatina suvokti nušvitimo momentus.

GYDOMASIS POVEIKIS - selenito strypelį uždėkite ant viršugalvio, kad atsivertų viršugalvio čakra - jeigu trūksta gydymo kristalais patirties, tai darykite tik keletą minučių; "įžeminkite" kūną tarp pėdų padėdami dūminio kvarco gabaliuką.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - pasidėkite selenitą namuose arba meditacijos vietoje, kad skaidrintų energiją.