SMARAGDAS

Smaragdas - vienas iš brangiausių akmenų. Tai žalias berilio mineralo variantas, kurio cheminė sudėtis yra berilio aliuminio silikatas. Gražią virpančią žalią spalvą smaragdui suteikia chromo ir geležies priemaišos. Visi tikrieji smaragdai turi intarpų - jei akmuo atrodo tobulas, tai gali būti padirbinys. Dėl šių intarpų akmuo labai lengvai skyla, be to, jie gali išskirti vandenį, todėl supjaustyti ir nušlifuoti jie yra apdorojami aliejumi.

Archeologiniai duomenys rodo, jog smaragdai buvo kasami senovės Egipte nuo 1500 m. pr. Kr. Biblijoje, Senojo Testamento Išėjimo knygoje smaragdai minimi kartu su kitais brangakmeniais kaip Izraelio genčių simbolis. Viduramžiais buvo papiltęs tikėjimas apsaugine smaragdų galia. Kai XVI a. ispanų užkariautojai pasiekė Centrinę ir Pietų Ameriką, actekų ir inkų lobynuose jie rado ne tik aukso, bet ir smaragdų. Šių civilizacijų žmonės laikė smaragdą šventu ir dažnai naudojo papuošalų ir taurių puošimui. Šiandien kai kurie gražiausi smaragdai užkariauja iš Kolumbijos, vienas iš didžiausių kada nors čia rastų akmenų yra vadinamas Gachalos smaragdu, jo svoris - 858 karatai (172 gramai).

Geros kokybės smaragdai yra brangūs. Jie paprastai naudojami papuošalams gaminti. Kai kada tiekėjai siūlo matinių, žemesnės kokybės smaragdų, dažnai vadinamų žaliuoju berilu - jis daug pigesnis ir gali būti naudojamas gydant kristalais. Smaragdą galima naudoti norint pasigaminti puikių vaistų, kurie tinka norint atstatyti širdies pusiausvyrą ir apvalyti emocijas.

FORMA IR SANDARA - įvairių dyžių ir skaidrumo šešiakampė sistema, būdingi intarpai. Skaidriausi yra aukštos kokybės brangakmeniai, matiniai - žemesnės kokybės. Pjaustyti ir šlifuoti akmenys pasižymi nuostabiu švytėjimu.

SPALVA - sodri virpanti žalia.

ŠALTINIAI - Afrika, Brazilija, Kolumbija, Rusija.

KIETUMAS - 7,5-8.

FIZINĖ/EMOCINĖ NAUDA - tiesiogiai susijęs su širdies čakra, sužadina tauriausios meilės formas. Tradiciškai manoma, jog skatina išmintį ir vidinį supratimą, įkvepia meilę. Stiprina regėjimą ir stimuliuoja kepenų funkciją.

GYDOMASIS POVEIKIS - norėdami paskatinti aiškesnę ir tauresnę meilę bei išraiškingumą, dėkite akmenuką širdies, gerklės ar trečios akie čakrų vietose.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - norėdami į savo gyvenimą pritraukti meilę, nešiokite kaip papuošalą arba turėkite matinį smaragdą. Tradiciškai laikomas birželio mėnesį gimusiųjų akmeniu.