SODALITAS

Sodalitą sudaro natrio aliuminio silikato chloridas, o pavadinimas yra kilęs iš natrio ("sodium") pavadinimo. Jam būdinga sodri mėlyna spalva, išvagota baltomis gyslelėmis. Geros kokybės nušlifuoti akmenys yra labai panašūs į lazuritą, tačiau neturi lazuritui būdingų pirito priemaišų. Dar vienas skiriamasis bruožas, padedantis nesumaišyti akmenų, yra sodalito trapumas; perregimos linijosjo struktūroje rodo galimus skilimo taškus. Retai susiformuoja sodalito kristalai, dažniausiai jo grūdintos struktūros randamos kaip vulkaninių uolienų intarpai. Vienas reto, bet labai gražaus kristalinio sodalito šaltinių yra pietų Italijoje, Vezuvijaus ugnikalnio regione. Dideli klodai taip pat randami Ontarijuje, Kanadoje. Šiandien sodalitas naudojamas kartu su jaspiu, marmuru ir kitais akmenimis puošniems interjerams kurti, dekoruoti svarbių statinių laiptus ir grindis. Mėlyna jo spalva sukuria žavų vaizdą.

Kalbant apie gydymą, sodalitas naudojamas plėsti ir skatinti šviesų mąstymą. Tai labai tinkamas akmuo, jei bandote susikurti reguliarius meditacijos įpročius. Jis padeda sukurti ryšį tarp fizinės ir dvasinės sąmonės, kad jūs galėtumėte lengvai judėti po įvairius savo sąmonės lygmenis. Sodri mėlyna akmens spalva aplinkai suteikia ramybės, ramina nevaldomas emocijas. Jis taip pat stiprina intuiciją - tą šeštąjį pojūtį, kuris skatina kūrybiškumą ir spontaniškumą.

FORMA IR SANDARA - kubo sistema, randamas stambių arba grūdėtų formų, retai kristalinis. Dažnai randamas vulkaninės kilmės uolienose. Nušlifuotam būdingas vaškinis žvilgesys.

SPALVA - daugiausiai sodriai mėlyna, taip pat balta, pilka, žalia.

ŠALTINIAI - Kanada, Grenlandija, Italija, Mianmaras, Rusija, JAV.

KIETUMAS - 6.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - ramina protą, padeda atsipalaiduoti. Padeda trečiosios akies čakrai susikoncentruoti meditacijai. Padeda stiprinti imuninę sistemą, šalina gerklės ir sinusų problemas, ramina balsą, ypač jei patemptos balso stygos. Padeda susigaudyti savo jausmuose, ypač kai išgyvenate vidinį konfliktą ar jaučiate netikrumą, skatina pasitikėti savo jėgomis.

GYDOMASIS POVEIKIS - dėkite gerklės ar trečiosios akies čakrų vietose (kur jaučiate, kad labiau reikia), norėdami pašalinti negatyvius jausmus ir padėti organizmui atsipalaiduoti. Dėkite širdies čakros vietoje kartu su rožinio kvarco gabalėliais, kad paskatintumėte intuiciją ir besąlygišką meilę.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - medituokite su šiuo akmeniu, kad sustiprintumėte savo sugebėjimus atsitraukti nuo kasdienių rūpesčių ir susikoncentruoti ties būties esme.