ŠPINELIS

Špinelis - tai gražus brangakmenis, dažniausiai raudonas, nors kartais turi ir šviesiai rožinį atspalvį. Tai magnio aliuminio oksidas ir taip pat kaip rubinui spalvą jam suteikia chromas. Iki pat šių dienų visi raudoni akmenys buvo vadinami rubinais; tik labai tikslus mineraloginis tyrimas gali nustatyti jų skirtumus. Rubino kietumas yra 9, o špinelio - 8, ši variacija ir padeda juos atskirti.

Garsus istorinis klaidingo rubino nustatymo atvejis yra didelis Juodosios Princesės rubinas Britanijos valstybės karūnoje. Iš tiesų tai didelis gražios raudonos spalvos špinelis, kuris sveria 38 gr. Juodasis Princas jį gavo XIV a. kaip užmokestį už karinę pagalbą Ispanijoje. Jis priklausė Granados princui maurui. Akmuo buvo įstatytas į Henrio V šalmą, kurį jis dėvėjo Azinkūro mūšyje 1415 m., o 1485 m. Bosvorto mūšyje - pasmerktasis Ričardas III. XVII a. pradžioje Džeimsas I akmeniu papuošė karūną. Oliverio Kromvelio valdymo metu karūnos brangakmeniai buvo išimti, o metalas išlydytas. Kai Anglijoje 1666 m. buvo atstatyta monarchija, špinelis stebuklingai atgijo ir vėl buvo panaudotas karūnai.

Gydant špinelis naudojamas gyvenimo energijai susigrąžinti, suteikti įkvėpimo ir paskatinti naujai pradžiai. Tai dar vienas galingas akmuo, atveriantis kryžiaus čakrą ir kelią fiziniam ir dvasiniam tobulėjimui.

FORMA IR SANDARA - kubo formos, turintis ir piramidės bruožų, dažnai randamas mažų akmenukų pavidalu, špineliui būdingas stikliškas skaidrumas.

SPALVA - dažniausiai raudona, taip pat žalia, mėlyna, ruda, ryškiai raudona su violetiniu atspalviu, juoda.

ŠALTINIAI - Afganistanas, Brazilija, Indija, Mianmaras, Šri lanka.

KIETUMAS - 8.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - suteikia energijos kūnui ir sielai, kuria ir atstato teigiamą požiūrį į ateitį. Naudojamas organizmo valymui, taip pat gali gydyti nuo emocinio apnuodijimo.

GYDOMASIS POVEIKIS - gydant jis dedamas ant stuburo, gaktikaulio arba tarp pėdų, kadangi gali paruošti organizmą dvasiniam augimui.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - špinelio gabalėlį pasidėkite darbo vietoje, kad skatintų įkvėpimą.