TURKIS

Šis gražus akmuo toks populiarus, kad jo vardu vadinama ir spalva, ir cheminis vario aliuminio sulfatas. Aukščiausios kokybės turkis yra brangus, o žemesnės - pigesnis ir lengviau gaunamas. Priklausomai nuo kilmės turkio spalva gali būti įvairių melsvai žalių atspalvių: Irano ir Persijos turkiui būdinga sodri melsvai žalia spalva; Viduriniųjų Rytų - žalesni; pietinių JAV valstijų turkis turi keletą variantų: nuo anties kiaušinio melsvumo iki sodresnių atspalvių, dažnai pasitaiko su pirito ar kitų mineralų intarpais.

Turkis buvo kasamas jau maždaug kaip prieš 6 tūkstantmečius, seniausiai žinoma kasykla yra Viduriniuose Rytuose. Musulmoniškose šalyse, kaip antai Persijoje (dabartinis Iranas), turkis buvo naudojamas įvairiems tikslams: prabangiems papuošalams, dėžučių papuošimams, baldams, mozaikinėms grindims ir sienoms. Turkio populiarumas iš Viduriniųjų Rytų išplito į Indiją, kur jo galima pamatyti garsiajame Tadž Mahalyje. Centrinėje Amerikoje šį akmenį mėgo actekai, kurie jį naudojo kartu su auksu, malachitu, gagatu, nefritu ir kitais mineralais sakralinių daiktų, pvz., kaukių ir ritualinių peilių, gamybai. Sena vietinių Amerikos gyventojų gentis - anasaziai, gyvenę Čako kanjone, klestėjo dėl prekybos turkio dirbiniais. Ir šiomis dienomis pueblų, navahų ir apačių gentys turkį naudoja sidabro papuošalų ir šventų amuletų gamybai. Kinijoje jau daugiau kaip 3000 metų iš turkio buvo drožinėjamos statulėlės ir gaminami papuošalai. Senovės egiptiečiai jį plačiai naudojo vėriniams, karoliams, žiedams, be to, iš jo drožinėjo skarabėjus (šventus vabalus, kuriuos siejo su dievu Chepriu).

FORMA IR SANDARA - triklininė sistema, pasitaiko stambių formų, mikrokristalinis, todėl atrodo matinis; būdingas vaškinis žvilgesys, liečiant akmuo švelnus.

SPALVA - įvairių atspalvių melsvai žalia: nuo šviesių iki tamsių tonų.

ŠALTINIAI - Afganistanas, Australija, Vidurinieji Rytai, JAV.

KIETUMAS - 5-6.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - akmuo yra siejamas su galinga asmenine apsauga, todėl tam naudojamas jau tūkstančius metų. Skatina bendravimą, paremtą aukščiausiu meilės šaltiniu. Mažina neigiamus jausmus ir žemą savęs vertinimą. Stiprina ir suteikia energijos antkrūčio liaukos čakrai esančiai virš krūtinkaulio, stiprina imunitetą.

GYDOMASIS POVEIKIS - dėkite širdies, gerklės arba antkrūčio liaukos vietose, kad palengvintumėte kvėpavimą ir paskatintumėte laisvai reikštis jausmus.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - nešiokite prie viršutinės krūtinės dalies kaip asmeninę ir dvasinę apsaugą.