VANDENYNO JASPIS

Tai visai neseniai atrastas akmuo, kuriam būdingos įdomios ypatybės. Tai nauja ir neįprasta jaspio, kuris yra mikrokristalinio kvarco atmaina, forma. Vandenyno jaspiui būdinga itin nepaprasta išvaizda, kadangi jį puošią įvairiaspalvės dėmės ir vingiuojančios linijos. Vandenyno jaspis yra siejamas su riolitu - vulkanine, į granitą panašia uoliena. Kartais vandenyno jaspis laikomas suakmenėjusiu riolitu, kadangi rutulišką jaspio formą vagoja apvalūs raibuliai ir figūros.

Vandenyno jaspio išvaizda, sūkuriuojantys jo ratai skatina šį akmenį naudoti gydymui. Jis laikomas džiaugsmo, tobulėjimo ir atsipalaidavimo akmeniu. Nušlifuotas akmuo įgauna tipišką, jaspiui būdingą šilkinį švelnumą, dėl kurio jį labai malonu liesti. Jam būdingos labai įvairios spalvos, tarp jų rožinė, auksaspalvė, žalia, juoda, balta, geltona ir ruda, paprastai jų atspalviai būna švelnūs, kiek prislopinti. Jie simbolizuoja švelnų veiksmą, kuris veikia širdies čakrą, skatina besąlygišką meilę, stabilizuoja saulės rezginio ir kasos čakras. Šis mineralas išaukština nuolat besikartojantį ratą - niekada nesibaigiančio gyvenimo ciklo simbolį.

FORMA IR SANDARA - susiformuoja vulkaninėse uolienose, per milijonus metų virto mikrokristaliniu kvarcu. Dideli trikampės sistemos gabalai.

SPALVA - daugiaspalviai su rožinės, baltos, geltonos, rudos, žalios ar juodos spalvų ratais ir dėmėmis.

ŠALTINIAI - Madagaskaras.

KIETUMAS - 6,5-7.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - skatina džiaugsmą, tobulėjimą ir gyvenimo atsinaujinimą, malšina negatyvias nuotaikas, mažina depresiją, padeda atgaivinti dvasią. Ramina nervų sistemą ir skatina visiškai atsipalaiduoti. Padeda nugalėti chroniško streso poveikį, mažina antinksčių išsekimą, skatina ir suteikia energijos saulės rezginio bei kasos čakroms.

GYDOMASIS POVEIKIS - gydydami kristalais, šio akmens gabaliuką dėkite ant saulės rezginio čakros, kad sumažintų nuolat pasikartojančio streso poveikį, arba du gabaliukus po krūtinkauliu, vieną vienoje pusėje, kitą kitoje, virš inkstų ir antinksčių, kad padėtų organizmui atsigauti po antinksčių nualinimo, tai atliekant žmogus turėtų gulėti ant pilvo.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - padėkite akmenuką ten, kur medituojate, kad pritrauktų teigiamą energiją.