ŽALIASIS KALCITAS

Kalcitas - įprastas mineralas, sudarantis 4% visos Žemės plutios. Tai kalcio karbonatas, geriausiai žinomas kalkakmenio pavadinimu. Kai metamorfinės uolienos yra veikiamos slėgio, jis tampa marmuru; urvuose kalcio karbonatas sudaro stalaktitus ir stalagmitus. Tai pagrindinė sudedamoji kriauklių (jūros būtybių) medžiaga. Kai jos žūsta, liekanos nusėda ant jūros dugno ir laikui bėgant susidaro tokios uolienos kaip kreida. Kalcio karbonatas kristalizuojasi virsdamas įvairiausių formų, spalvų ir pavidalų kalcitu, o dažniausiai panašių didelių kristalų poromis. Galima rasti neįtikėtiną spalvų ir formų įvairovę.

Paprastai visi spalvotojo kalcito variantai yra laikomi energijos transformatoriais, kurie naikina tai, kas sena, atverdami kelią naujovėms. Tai vieni iš minkščiausių mineralų - jų paviršių galima įbrėžti nagu. Žaliam kalcitui būdingas gražus blyškus, akį raminantis atspalvis. Jis skatina gilesnius santykius su gamtos pasauliu, susiedamas mus su žeme, kaip gyvybės energijos šaltiniu. Kalbant apie gydymą, šis žalias kristalas padeda nuraminti įsiaudrinusias ar nevaldomas emocijas. Jis taip pat atstato širdies čakros pusiausvyrą, skatindamas užuojautą ir supratimą. Kristalo energija rami ir vėsi, kurianti ramybę ir vidinę pusiausvyrą.

FORMA IR SANDARA - egzistuoja nuostabi formų ir pavidalų įvairovė, pagrindinės yra romboedrų formos, primenančios didelį nusmailintą dantį, dažnai randami poromis.

SPALVA - žalia, taip pat oranžinė, medaus spalva, rožinė, ruda, juoda ir pilka.

ŠALTINIAI - puikūs pavyzdžiai randami Meksikoje, taip pat Brazilijoje, Britanijoje, Vokietijoje, JAV.

KIETUMAS - 2,5-3.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - visi kalcitai atrodo švelnūs ir lygūs; žalias akmuo yra siejamas su širdies čakra, pyktį ir pavydą paverčiantis atleidimu ir ramybe. Padeda organizmui nugalėti emocines traumas ir stiprina imuninę sistemą. Nuramina sudirgusius nervus, šalina įtampą ir stresą.

GYDOMASIS POVEIKIS - norėdami paskatinti stiprių emocinių būsenų transformaciją, uždėkite akmenuką širdies čakros zonoje. Dėkite ant viršutinės pilvo dalies, jei norite sumažinti nervinę įtampą arba jei suka pilvą.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - norėdami atstatyti vidinę pusiausvyrą arba susikaupti meditacijai, kiekvienoje rankoje laikykite po akmenuką. Norėdami, kad sapnai būtų aiškūs, pasidėkite žalią kalcitą po pagalve.