ZINCITAS

ZINCITAS - tai cinko oksidas, mineralas, kuriam būdinga šešiakampė forma. Paprastai jis yra įstrigęs kitame pagrindiniame minerale, pvz; kalate. Natūralus zincitas randamas tik keliose vietose. Kiti zincito pavyzdžiai nėra natūraliai susiformavę, tai reiškia, jog jie nėra kasami ar išgaunami iš uolos, o susidaro lydant cinką. Įžymus pavyzdys yra neseniai rasti Lenkijoje: įvairių dydžių zincito kristalai buvo rasti lydykloje. Jiems būdingos gražios spalvos, daugiausia tamsiai raudoni ir oranžiniai atspalviai, bet pasitaiko ir žalių. Šiuo metu gaminamas ir parduodamas zincitas yra šalutinio cinko lydymo produktas. Savo sandara ir išvaizda jis labai panašus į lydytą stiklą.

Gydytojų kristalais dėmesį patraukia stulbinančios lydyto zincito spalvos. Šių kristalų susidarymas stipraus karščio ir bazinių mineralų reakcijos metu slepia savyje alchemijos paslaptį. Alchemija buvo senovinis mistinis mokslas. Bazinius metalus buvo stengiamasi paversti kitomis medžiagomis, dažniausiai auksu.

Kalbant apie gydymą, zincitas yra laikomas stipriu transformacijos iš vieno būvio į kitą simboliu. Jis tapatinamas su metamorfoze, kuomet vikšras virsta drugeliu. Zincitas yra naudojamas kaip galima seksualinę energiją, kūrybiškumą ir vaisingumą stimuliuojanti priemonė.

FORMA IR SANDARA - natūralus zincitas yra šešiakampės formos, kaip šalutinis cinko lydymo produktas zincitas panašus į stiklą, beveik permatomas.

SPALVA - raudona, rausvai ruda, tamsiai raudona, oranžinė, žalia.

ŠALTINIAI - Australija, Italija, Namibija, Lenkija, JAV.

KIETUMAS - 4.

FIZINĖ / EMOCINĖ NAUDA - naudojamas kryžiaus čakros energijai pažadinti per stuburą ir visą organizmą, suaktyvinti seksualinę energiją ir jėgas tai visų kūrybinių impulsų pagrindas, nesvarbu, ar pasireiškiantis kaip bendravimas su kitu žmogumi, ar individualia kūrybine veikla. Indijoje tai vadinama kundalini (verta pastaba: Dieviškos Motinos išraiška mumyse, tyrumo esmė) gyvatės kilimu.

GYDOMASIS POVEIKIS - dėkite jį širdies srityje, ant gaktikaulio arba stuburo. Geriausia laikyti neilgai. Tai galingas akmuo ir jį reikia naudoti atsargiai, nes jo poveikis labai juntamas, o organizmui reikia laiko prie šio poveikio prisitaikyti.

ASMENINIS NAUDOJIMAS - namuose laikomas šio akmens gabalėlis yra galingas asmeninio keitimosi simbolis.